Kurs euro , dolara, franka do polskiego złotego PLNPod koniec ubiegłego tygodnia polski złoty próbował odrabiać straty. Jednak kurs polskiego złotego ma za sobą bardzo słaby okres. Już od poniedziałku PLN zaczął ponownie tracić do euro, funta, franka i dolara. Na dolarze zostały wybite nowe tegoroczne szczyty, a na innych parach walutowych niewiele do tego brakuje. Ponowna eskalacja konfliktu na linii USA – Chiny jest jedną z przyczyn słabości polskiej waluty pod koniec tygodnia. 


  • kurs euro (EURPLN) nie robi sobie nic z formacji spadającej gwiazdy, wzrosty są kontynuowane
  • kurs franka szwajcarskiego (CHFPLN) ponownie powyżej bariery 4 złotych
  • kurs funta (GBPPLN) wybija górą strukturę Overbalance
  • kurs dolara (USDPLN) wybija nowe maksima
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3778 euro
USDPLN 3,9296 dolar
GBPPLN 4,8245 funt
CHFPLN 4,0319 frank

Kurs euro zyskał ponad 16 groszy! To koniec wzrostów?

Kurs euro (EUR) rozpoczął tydzień od wzrostów. Pomimo pro spadkowej formacji W1, sprzedający nie zdołali wykonać większej korekty. Mierzenie 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej zadziałało jako wsparcie, następnie po wyjściu powyżej poziomu 4,34 zł, ruch w górę przyspieszył. Jeśli obecna tendencja utrzyma się po weekendzie, to pierwszym celem dla kupujących jest atak na poziomy maksymalne z początku lipca 2018 roku. Trend pozostaje wzrostowy na EURPLN.

Wyyres EURPLN
EURPLN D1

Kurs franka szwajcarskiego nie zwalnia tempa

Kurs franka szwajcarskiego podobnie jak wcześniej omawiany EURPLN , także CHFPLN rozpoczął tydzień od wzrostów. Co prawda przez większość czasu rynek konsolidował, niemniej ostatecznie kolejna świeca W1 zakończyła się wyraźnym białym korpusem, co potwierdza trend wzrostowy. Piątkowa sesja zakończyła się w okolicach współczynnika 78,6%, który może działać jako opór, niemniej pokonanie tego poziomu powinno otworzyć drogę nawet w okolice mierzenia 88.6%. Frankowicze nie mają powodów do zadowolenia, nie ma ani pół sygnału do odwrócenia tendencji wzrostowej, kupujący mają wyraźną przewagę.

Wykres CHFPLN
Wykres CHFPLN

Kurs funta wybija kluczowy opór!

Patrząc na notowania pary walutowej GBPPLN można zauważyć wybicie kluczowej strefy oporowej. W ostatniej analizie wspominaliśmy o górnym ograniczeniu układu Overbalance, gdzie rynek zgodnie z oczekiwaniami reagował, nawet dwukrotnie. Ostatecznie doszło do wybicia górą, co zgodnie z metodologią świadczy o załamaniu tendencji spadkowej i możliwości większych wzrostów. Na kursie funta możliwy jest więc ruch nawet w kierunku 4,8840, gdzie znajduje się współczynnik 61,8% Fibonacciego, wcześniej jednak rynek musi pokonać poziom wynikający z połowy ostatniej fali spadkowej – 4,8350 zł, czyli szczyt z czwartku. Ruchy na funcie można tłumaczyć ociepleniem relacji na linii Wielka Brytania – Unia Europejska. Boris Johnson ma rozmawiać z czołowymi politykami UE, dodatkowo ostatnie wypowiedzi kanclerz Niemiec wskazują o polu do negocjacji. Być może ominie nas opcja hard Brexitu.

Wykres GBPPLN
GBPPLN D1

Kurs dolara wybija nowe tegoroczne maksima

Z kolei na kursie dolara do polskiego złotego, mogliśmy obserwować chwilowe wyjście na najwyżej poziomy w tym toku. W czwartek rynek znalazł się nieznacznie powyżej ostatnich maksimów, ruch był jednak chwilowy, USPLN szybko zawrócił. Niemniej trend jest w dalszym ciągu wzrostowy a kluczowym wsparciem pozostaje dolne ograniczenie układu Overbalance, które pokrywa się z klasyczną strefą S/R – 3,8980 zł. Dopiero przy ewentualnym wybiciu dołem będzie można mówić o większej korekcie spadkowej, wtedy też pierwszym celem dla sprzedających byłaby strefa zaznaczona kolorem fioletowym – 3,8550.

Wykres USDPLN
USDPLN D1

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here