Naga MarketsRęka trzymająca zwycięski medalPodczas dzisiejszego porannego przeglądu rynkowego przedstawiłem możliwe scenariusze dla kilkunastu walorów. Między innymi wspomniałem o kluczowym wsparciu na parze walutowej EUR/USD. Zgodnie z oczekiwaniami rynek zareagował w wyznaczonym miejscu, przez co pojawiła się szansa do zaksięgowania przynajmniej 20 pipsów.


 

Sytuacja techniczna na EUR/USD po danych z USA

Cena zgodnie z oczekiwaniami zareagowała na wsparcie przy 1,1360. Przed danymi rynek odbił już od wsparcia na około 20 pipsów. Zaraz po godzinie 14:30 kurs euro do dolara (EUR/USD) nie pokazywał większej zmienności. Ruch w górę przyspieszył dopiero tuż przed 15:30, czyli zaraz przez startem giełdy w USA. Aktualnie cena testuje okrągły poziom 1,1400, jednak wszystko wskazuje na to, że zostanie on wybity górą. Oporem pozostają szczyty z wczorajszej sesji.

Euro do dolara

Pozycja długa na EUR/USD

W porannym przeglądzie rynkowym o godzinie 8:20, wyznaczyłem wsparcie na kursie euro do dolara na poziomie 1,1360. Poziom wynikał z dolnego ograniczenia układu Overbalance, które utrzymuje lokalną tendencję wzrostową. Zmienność na tej parze walutowej nie zachwyca w ostatnim czasie, dlatego uważam, że 20 pipsów nie jest złym wynikiem.

kurs euro do dolara

Pozycja długa wynikająca ze strategii Overbalance

Pozycja długa została zajęta o godzinie 10:09 ze Stop Lossem wynoszącym 13 pipsów. Docelowym targetem były ostatnie szczyty, ale biorąc pod uwagę ostatnią zmienność, raczej nie liczyłem na jego realizację na dzisiejszej sesji. Ostatecznie transakcja została zamknięta na +20 pipsach, przed danymi z USA, które były publikowane o godzinie 14:30. Gdyby nie był to piątek, prawdopodobnie pozycja zostałaby postawiona ze Stop Lossem na Break Even Point, tak żeby nie przyniosła już straty. Motyw wejścia został przedstawiony w porannym przeglądzie po godzinie 8:20 – zobacz video.

kurs euro do dolara
Interwał M30
kurs euro do dolara
Interwał M5

Subskrybuj kanał Comparic.pl na YouTube i bierz udział w „porankach z rynkami” – od poniedziałku do piątku, zawsze o 08:20 rano! Bądź na bieżąco i korzystaj z okazji rynkowych!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here