Naga MarketsKurs euro do dolara (EUR/USD) kontynuuje spadki, jest to już szósta sesja z rzędu na minusie. Zmienność co prawda jest niska, ale cena systematycznie spada. Dziś euro traci 0,1% i konsoliduje przy okrągłym poziomie 1,1200. Podczas dzisiejszej sesji warto zwrócić uwagę na godzinę 14:30, kiedy poznamy dane z USA o zamówieniach.


Szansa na wybicie z kilkumiesięcznej konsolidacji

Od października 2018 roku kurs euro do dolara porusza się w szerokiej konsolidacji. Tak naprawdę wybicie poziomu 1,1200, lub 1,1500 na interwale D1, byłoby wiarygodnym sygnałem do wejścia w większy impuls. Jak na razie każda próba wybicia kończyła się niepowodzeniem i rynek wracał do konsolidacji. Na pewno podczas najbliższych sesji warto obserwować okolice ostatnich minimów, ponieważ jest to dobre miejsce zarówno do pozycji długich, jak i krótkich. Należy więc uważnie obserwować wykres i w momencie pojawienia się sygnału być gotowym do zajęcia pozycji.

Zobacz także: Kurs AUD/USD w dół po decyzji RBA

Kurs euro do dolara

Na niższym interwale czasowym dominują sprzedający

Patrząc na niższy przedział czasowy – H1, widać małą dynamikę, dominuje jednak kierunek spadkowy. Aktualnie strefa przy 1,1230 – 1,1240 stanowi opór. Dopiero po jego wybiciu, moglibyśmy spodziewać się korekty wzrostowej do 1,1300. Jak na razie przewagę ma jednak storna podażowa i wydaje się, że poziom 1,1175, czyli tegoroczne minima, powinien zostać przetestowany. Jeżeli doszłoby do jego wybicia, może nas czekać kolejna silna fala wyprzedaży. Z drugiej strony pojawienie się popytu poniżej 1,1200, może być dobrym miejscem do ewentualnego rozgrywania korekty wzrostowej. Ostatnio taka korekta na EUR/USD miała aż 250 pipsów.

Kurs euro do dolaraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here