Naga Marketsflagi uniiCały ubiegły tydzień kurs euro do dolara amerykańskiego oscylował w okolicach okrągłego poziomu 1,1300. Cena kilkukrotnie schodziła poniżej, po czym szybko wracała na wyższe poziomy. Aktualnie wygląda na to, że okrągły poziom 1,1300 został wybroniony, co może przełożyć się na wzrosty. W długim terminie pozostajemy jednak w szerokiej konsolidacji. Dziś były publikowane wskaźniki PMI dla państw strefy euro ,które były mieszane. Pozytywnie zaskoczył wskaźnik PMI dla usług, jednak w przypadku przemysłu, odczyty były gorsze od oczekiwań analityków. Co dalej z kursem euro do dolara?


Sytuacja techniczna na wykresie

Patrząc na szeroki interwał czasowy – D1, kurs euro do dolara od dłuższego czasu pozostaje w trendzie bocznym. Osobiście liczyłem, że wybicie poziomu 1,1300 doprowadzi do testu ostatnich minimów przy 1,1210, jednak rynek zwrócił nieco wcześniej. Aktualnie wsparciem powinny być właśnie okolice 1,1210 – 1,1220. Dopiero wybicie tej strefy może zmienić układ sił na wykresie. Z drugiej strony oporem powstają okolice 1,1550 i dopiero wybicie tego poziomu byłoby szansą do większych wzrostów. Jednak jak widać w ostatnim czasie, kurs nie ma ochoty na wybicie jednego z poziomów i w dalszym ciągu może utrzymywać się w szerokiej konsolidacji.

Zobacz także: Europejskie PMI mieszane, jak reaguje kurs euro?

Wykres euro do dolara

Na niższym przedziale czasowym należy wziąć pod uwagę poziom 1,1311, który powinien stanowić intradayowe wsparcie. Odbicie ceny w tym miejscu może być dobrym poziomem do ewentualnych pozycji długich. Z drugiej strony, powrót poniżej 1,1300 może doprowadzić do kontynuacji spadków i testu nowych minimów. Należy więc uważnie śledzić sytuację w momencie dojścia ceny do dolnego ograniczenia układu 1:1.

Wykres euro do dolaraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here