Dziś na porannym przeglądzie wspominałem o moim pro wzrostowym nastawieniu do EUR/USD. Rynek zgodnie z oczekiwaniami broni wsparcia przy poziomie 1,1250. Pamiętajmy, że dziś decyzja EBC w sprawie stóp procentowych, a także konferencja o godzinie 14:30. Zmienność w tych godzinach na EUR/USD a także innych parach z euro, powinna być podwyższona.

Finax

Szansa na realizację formacji odwróconej głowy z ramionami

Już w zeszłym tygodniu wspominałem o tworzącej się strukturze oRGR na parze walutowej EUR/USD. Kurs euro do dolara zgodnie z oczekiwaniami wybił strefę linii szyi górą, jednak wzrosty nie były duże. Cały czas oczekuję, że na EUR/USD zobaczymy ruch w kierunku 1,1320 – 1,1330, gdzie wypada strefa oporowa, wynikająca z ostatnich szczytów oraz mierzenia 50% ostatniej fali spadkowej.

Kurs euro do dolara

Kurs euro do dolara w dłuższym terminie

Jeżeli chodzi o sytuację w szerokim ujęciu, to niestety kurs euro do dolara porusza się w szerokiej konsolidacji. Tak na prawdę dopiero wyjście EUR/USD powyżej 1,1500, lub wybicie dołem 1,1200, dałoby sygnał do większego ruchu trendowego. Wcześniej należy także wziąć pod uwagę linię poprowadzoną po ostatnich szczytach, jej ewentualne wybicie mogłoby doprowadzić do przyspieszenia wzrostów. Nie spodziewałbym się raczej wybicia na parze walutowej EUR/USD podczas dzisiejszej sesji, ponieważ inwestorzy raczej nie oczekują zmian w polityce banku, ale kto wie… potrzebne byłoby jakieś zaskoczenie.

Kurs euro do dolara

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here