W ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować wysoką zmienność na parze EUR/USD. Kurs euro do dolara przekroczył w środę barierę 1,1400 i kontynuował wzrosty za sprawą posiedzenia FOMC. Wzrosty zostały jednak szybko zniwelowane, kolejnego dnia mogliśmy obserwować wyraźne spadki i szybki powrót poniżej 1,1300, czego powodem były słabe dane z niemieckiej gospodarki. Czego możemy oczekiwać w nowym tygodniu? Czy euro będzie tracić?


W średnim terminie sytuacja techniczna nie ulega zmianie

Para walutowa EUR/USD, utrzymuje się od dłuższego czasu w szerokiej konsolidacji. Dopóki nie pojawi się jakiś stanowczy ruch ze strony EBC, lub FOMC, kurs euro do dolara amerykańskiego może pozostawać w ruchu bocznym. Tak naprawdę dopiero wyjście powyżej 1,1500, lub zejście poniżej 1,1200, byłoby sygnałem do wybicia, póki co nie widać szansa na to żeby w krótkim terminie sytuacja miała ulec zmianie.

Kurs euro do dolara

Kurs euro do dolara może utrzymywać się powyżej 1,1300

Jeżeli chodzi o niższy przedział czasowy – H1, kurs euro do dolara utrzymuje się powyżej 1,1300. Żeby mówić jednak o większych wzrostach, musielibyśmy zobaczyć wybicie lokalnego układu Ovberbalance, który “trzyma” spadki. Jeżeli poziom 1,1320 zostanie wybity, istnieje spora szansa na ruch w kierunku 1,1400. W przeciwnym razie, zejście poniżej 1,1300, może doprowadzić do kolejnej fali wyprzedaży.

Kurs euro do dolara

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here