W ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować wysoką zmienność na parze EUR/USD. Kurs euro do dolara przekroczył w środę barierę 1,1400 i kontynuował wzrosty za sprawą posiedzenia FOMC. Wzrosty zostały jednak szybko zniwelowane, kolejnego dnia mogliśmy obserwować wyraźne spadki i szybki powrót poniżej 1,1300, czego powodem były słabe dane z niemieckiej gospodarki. Czego możemy oczekiwać w nowym tygodniu? Czy euro będzie tracić?


W średnim terminie sytuacja techniczna nie ulega zmianie

Para walutowa EUR/USD, utrzymuje się od dłuższego czasu w szerokiej konsolidacji. Dopóki nie pojawi się jakiś stanowczy ruch ze strony EBC, lub FOMC, kurs euro do dolara amerykańskiego może pozostawać w ruchu bocznym. Tak naprawdę dopiero wyjście powyżej 1,1500, lub zejście poniżej 1,1200, byłoby sygnałem do wybicia, póki co nie widać szansa na to żeby w krótkim terminie sytuacja miała ulec zmianie.

Kurs euro do dolara

Kurs euro do dolara może utrzymywać się powyżej 1,1300

Jeżeli chodzi o niższy przedział czasowy – H1, kurs euro do dolara utrzymuje się powyżej 1,1300. Żeby mówić jednak o większych wzrostach, musielibyśmy zobaczyć wybicie lokalnego układu Ovberbalance, który “trzyma” spadki. Jeżeli poziom 1,1320 zostanie wybity, istnieje spora szansa na ruch w kierunku 1,1400. W przeciwnym razie, zejście poniżej 1,1300, może doprowadzić do kolejnej fali wyprzedaży.

Kurs euro do dolara

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here