Naga Marketsflaga unii w Brukseli na tle niebaPodczas dzisiejszej sesji kurs euro do dolara amerykańskiego (EUR/USD) znajduje się pod kreską (-0,16%). Wczoraj co prawda sesja skończyła się na niewielkim plusie +0,25%, jednak kurs cały czas znajduje się poniżej poziomu 1,1300, co przemawia za dalszymi spadkami. Czy zobaczymy wybicie z kilkumiesięcznej konsolidacji i ruch w kierunku 1,10$ za jedno euro?


Sytuacja techniczna na wykresie

Kurs euro do dolara utrzymuje się poniżej dolnego ograniczenia konsolidacji. Co prawda rynek ustanowił minimum na poziomie 1,1210 w dniu 12 listopada 2018 roku, jednak moim zdaniem strefa przy 1,1300 powinna być teraz kluczowa. Im dłużej rynek znajduje się poniżej, tym większe prawdopodobieństwo wybicia nowych minimów i kontynuacji trendu spadkowego.

Zobacz także: Sytuacja techniczna na ropie, złocie i srebrze

Wykres EUR/USD

Jeżeli chodzi o sytuację intraday, to tutaj również widać przewagę sprzedających. O pozycjach długich będę myślał dopiero powyżej poziomu 1,1340, kiedy zostaną pokonane lokalne wierzchołki. Wcześniej bardziej prawdopodobny jest ruch w kierunku minimów, jak na razie brakuje oznak popytu. Impulsem do większej zmienności podczas dzisiejszej sesji mogą być dane z USA odnośnie sprzedaży detalicznej, publikacja jest przewidziana na godzinę 14:30.

Wykres EUR/USDtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here