Naga MarketsKurs euro (EUR) do dolara amerykańskiego (USD) cały ubiegły tydzień bronił wsparcia w rejonach 1,1280. Pomimo reakcji popytowej, wzrosty nie są duże, dlatego niewykluczone jest ponowny atak na wsparcie, a nawet jego wybicie. Na dzisiejszej sesji euro zyskuje w stosunku do dolara 0,11%, kurs znajduje się w tej chwili powyżej okrągłego poziomu 1,1300.


Jeżeli chodzi o sytuację w długim terminie, to kurs euro do dolara od dłuższego czasu porusza się w szerokiej konsolidacji. Dolne ograniczenie wypada przy 1,1280, a górne przy 1,1490. Kurs co prawda znalazł się w styczniu powyżej 1,1490, jednak jak się okazało, było to fałszywe wybicie i szybko wróciliśmy do spadków. Aktualnie cena broni wsparcia, jednak nie widać zdecydowania ze strony kupujących, co może się przełożyć na dalsze spadki. Na dzisiejszej sesji nie powinniśmy widzieć podwyższonej zmienności, z racji braku danych makro.

Zobacz także: Jak poradzi sobie polski złoty w nowym tygodniu?

Wykres EUR/USD
Patrząc na sytuację intraday, kurs euro do dolara odbija od lokalnego oporu, mowa tutaj o górnym ograniczeniu układu Overbalance, czyli największej korekty ca całym ostatnim swingu spadkowym. Poziom 1,1317 jest więc kluczowy na dzisiejszą sesję, jeżeli rynek nie zdołała go wybić, to czeka nas kolejny test strefy wsparcia przy 1,1280. Pamiętajmy, że każde kolejne zejście osłabia poziom i ryzyko wybicia dołem rośnie. W przypadku wyjścia dołem, cena powinna szybko dotrzeć do poziomu 1,1210, czyli minimów z listopada 2018 roku.

Wykres EUR/USDtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here