Naga MarketsDzisiejsza sesja na rynku walutowym rozpoczyna się spokojnie. Wczoraj pod koniec dnia mogliśmy obserwować umocnienie euro w stosunku do dolara, jednak kurs po dotarciu do poziomu 1,1400 wyraźnie odbił. Aktualnie nie wykluczona jest korekta spadkowa.


Po wczorajszym wystąpieniu Jerome Powell’a można było zauważyć osłabienie dolara. Prezes Fed wspomniał o osłabionej presji inflacyjnej, a także gorszej sytuacji gospodarczej i finansowej, które wstrzymują FOMC co do dalszych kroków w polityce monetarnej. Analitycy przewidują tylko jedną podwyżkę stóp procentowych w 2019 roku. Podczas dzisiejszej sesji nie ma zbyt wielu odczytów, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na podwyższoną zmienność. Jak wygląda sytuacja techniczna na kursie euro do dolara?

Zobacz także: Sytuacja techniczna na rynku surowcowym

Sytuacja techniczna na wykresie

Patrząc na interwał H4, zmienność na EUR/USD nie zachwyca. W ostatnim czasie kurs konsolidował w rejonach poziomu 1,1300. Ostatecznie przewagę przejął popyt i zobaczyliśmy wyjście do poziomu 1,1400. Tym samym kurs pozostaje w szerokiej konsolidacji pomiędzy 1,1220, a 1,1550 i jak na razie nic nie wskazuje na to żeby w najbliższym czasie pojawił się większy ruch swingowy. Rynek może w dalszym ciągu poruszać się w szerokiej konsolidacji. Jeśli chodzi natomiast o bliższy termin, to oporem jest w tej chwili okrągły poziom 1,1400, jeżeli zostanie on wybity, to rynek może kierować się w stronę 1,1500. Z drugiej strony, ponowny powrót poniżej 1,1300 może doprowadzić do kolejnego testu dolnego ograniczenia kilkumiesięcznej konsolidacji.

Wykres euro do dolara

Jeżeli chodzi o niższy interwał czasowy, to rynek utrzymuje bardzo lokalną tendencję wzrostową. Po odbiciu od poziomu 1,1400, niewykluczona jest korekta do dolnego ograniczenia układu Overbalance (pomarańczowe prostokąty). O większych spadkach można myśleć dopiero po wybiciu poziomu 1,1300, gdzie wypada również mierzenie 61,8% Fibonacciego ostatniego ruchu wzrostowego.

Wykres euro do dolaraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here