Naga Marketswalutowe szachy - USD i EUROd momentu decyzji i komunikatu Europejskiego Banku Centralnego kurs EURUSD nieustannie piął się w górę. Dla wielu to, co wydarzyło się podczas EBC było czymś na kształt fałszywego wybicia wsparcia oraz zjawiskiem przypominającym tzw. selling climax. Jest to zjawisko, w którym duża część uczestników rynku w jednym momencie jest zaangażowana w transakcje sprzedaży, po czym podaż się kończy i następuje przesilenie.


Selling climax często może kończyć trendy, ponieważ strona sprzedająca może zacząć domykać swoje pozycje krótkie, tworząc tzw. short squeeze, a następnie niedźwiedzie muszą się zastanowić, czy je ponowić, czy się odwrócić. To z pewnością będziemy obserwować przy pomocy kolejnych raportów COT publikowanych przez Komisję CFTC.

Tymczasem z punktu widzenia obecnego wykresu notowania z jednej strony pokonały istotny opór w postaci górnego ograniczenia w kanale spadkowym – które zostało przetestowane jako miejsce wsparcie, a z drugiej zaś strony notowania przetestowały równość względem poprzedniej większej korekty:

Notowania EURUSD. Źródło: platforma Conotoxia

Taki układ na wykresie może oznaczać ponowną walkę byków nad wsparciem z niedźwiedziami pod oporem. W grę wchodzi również poprzedni szczyt oraz okolice średniej 200.

Najbliższe dni mogą pokazać, która ze stron zwycięży, co może przerodzić się w większy systematyczny trend.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here