Kurs euro do dolara rozpoczyna piątkową sesję od wyraźnych wzrostów. Po godzinie 11:00 za jedno euro trzeba płacić 1,1308 dolara amerykańskiego, co daje wzrost na ponad 0,5%, a przed nami jeszcze sporo czasu do końca dnia. Czego można spodziewać się na “edku” w kolejnych godzinach?


Poziom 1,1320 w zasięgu

Kurs euro do dolara zbliża się do wyznaczonego w poprzednich analizach oporu. Mowa tutaj o poziomie 1,1320, który wynika z mierzenia 50%, a także wcześniejszej reakcji ceny. Jeżeli poziom zostałby pokonany, to EUR/USD może kierować się nawet na 1,1347, gdzie wypada kolejne zniesienie Fibonacciego, a także strefa S/R. Aktualnie, w przypadku korekty, jako wsparcie należy brać pod uwagę strefę przy 1,1285, a następnie dolne ograniczenie układu Overbalance, czyli dopiero 1,1260. Oczywiście w przypadku dalszych wzrostów na EUR/USD, należy przekładać zielony prostokąt na wyższe poziomy, zgodnie z ruchem ceny.

Kurs euro do dolara

Konsolidacja na wysokim interwale czasowym trwa w najlepsze

Rynek EUR/USD ponownie odbija od dolnego ograniczenia konsolidacji, która obserwujemy już do dłuższego czasu. W tej chwili brałbym tutaj pod uwagę linię poprowadzoną po ostatnich szczytach. Jeżeli dojdzie do jej wybicia, to w pierwszej kolejności spodziewałbym się ataku na 1,1400, następnie na 1,1500. Jednak dopiero wybicie 1,1500 byłoby sygnałem, który zapowiadałby zakończenie trwającej od kilku miesięcy konsolidacji.

Kurs euro do dolara

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here