Naga MarketsDzisiejsza sesja na parach z dolarem amerykańskim (USD) powinna przebiegać raczej spokojnie. W Stanach Zjednoczonych jest dziś dzień wolny – Dzień Martina Luthera Kinga. Zmienność na parach z USD może więc być ograniczona. Zobaczmy jednak jak wygląda sytuacja techniczna na dwóch najpopularniejszych parach walutowych – EUR/USD oraz USD/JPY.


Sytuacja techniczna na parze EUR/USD

Kurs euro do dolara dotarł do ważnego wsparcia. Mowa tutaj o dolnym ograniczeniu układu Overbalance, czyli największej korekty na całym ostatnim ruchu wzrostowym. Pomimo że wzrosty są niewielkie i rynek większość czasu konsoliduje, to rysuje od pewnego czasu wyższe szczyty i dołki, co przemawia bardziej za scenariuszem wzrostowym. Wsparciem pozostaje poziom 1,1365, jego wybicie powinno skutkować atakiem na 1,1300, przy którym wypada dolne ograniczenie konsolidacji.

Wykres EUR/USD

Na niższym przedziale należy wziąć pod uwagę lokalny układ 1:1. Zanegowanie tej struktury powinno doprowadzić do zmiany krótkoterminowej tendencji spadkowej na wzrostową i potwierdzić układ Overbalance z interwału H4. Jednak w pierwszej kolejności poziom 1,1408 powinien stanowić opór.

Wykres EUR/USD

Sytuacja techniczna na parze USD/JPY

Po ostatnim flash crashu nie widać już śladu. Od silnego zrzucenia z początku stycznia, na dolarze do jena utrzymuje się tendencja wzrostowa. Jak na razie brakuje sygnałów podażowych, dlatego bardziej prawdopodobne jest, że ruch do góry będzie kontynuowany. Wsparciem pozostaje poziom 109,05, a oporem jest 110,20, który jest w tej chwili najbliższym celem strony kupującej. O zmianie tendencji na spadkową będzie można mówić dopiero w momencie wybicia ostatnich lokalnych minimów – 107,75.
Wykres USD/JPYtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here