Naga MarketsKurs euro-dolar na 1,15 USD w ciągu 12 miesięcy. Jastrzębi Fed może zaważyć na kursie EUR/USDKurs euro w stosunku do dolara pozostaje niezdecydowany podczas dzisiejszej sesji. Inwestorzy oczekują na podsumowanie posiedzenia Rezerwy Federalnej (Fed), które zaplanowano na jutro. Bardziej jastrzębia retoryka Fed może zaważyć na kursie EUR/USD, uważają analitycy Danske Bank.

Kurs euro-dolar z trudnościami w ustanawianiu nowych szczytów 

Notowania Eurodolara miały trudności z osiągniem nowych maksimów z obecnych poziomów powyżej 1,20 USD. Jest to zgodne zgodne z modelami wyceny Danske sugerującymi, że potencjały niespodzianek są niskie, ponieważ wyceny wydają się uczciwe.— Naszym zdaniem jesteśmy we wczesnej dyskusji na temat zaostrzenia płynności przez USA, co stanowi uzupełnienie zaostrzenia przepisów przez Chiny od 4. kwartału ubiegłego roku. Dokładny czas takiego zaostrzenia oraz reakcja rynkowa pozostają bardzo niepewne zwłaszcza, że dane dotyczące miejsc pracy w USA są trochę słabe – wskazuje Danske.

Analitycy prognozują poziom 1,15 dla pary walutowej EUR/USD w perspektywie 12 miesięcy. Argumentem przemawiającym za tym poglądem byłoby rozpoczęcie przez Fed bardziej otwartej dyskusji na temat taperingu oraz podwyżki stóp procentowych.

fpmarkets

Kurs euro utrzymuje po południu w okolicach poziomu otwarcia sesji. Najbliższy opór stanowi 20-dniowa średnia, a wsparcie może zapewnić dolna wstęga Bollingera, która powstrzymała sprzedających w piątek.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax wykres | wykresy bitcoin | gielda komentarze | notowania lpp | cena euro | formacje odwrócenia trendu | dax |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here