Naga MarketsPo tym jak w piątek USDJPY cofnął się po publikacji słabszych danych z amerykańskiego rynku pracy, to dzisiaj mamy kolejne podejście. Szczyt przy 105,75 nie był jeszcze testowany, chociaż szanse na to są. Głównym motorem zwyżek USDJPY są rosnące rentowności amerykańskich obligacji.

Kurs dolara zmierza w kierunku 105,75 JPY

Jeżeli tam ruch zostanie zastopowany, to natychmiast przełoży się to podcięcie wzrostów USDJPY. Dzienne wskaźniki sygnalizują duże wykupienie rynku, co wymusza większą ostrożność przy tezach o dalszych zwyżkach. Dodatkowo uwagę zwraca strefa oporu 105,60-106,00, której złamanie może wymagać większej determinacji kupujących.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny USDJPY
Wykres dzienny USDJPY

Reasumując, scenariusz podwójnego szczytu w krótkim terminie staje się bardziej prawdopodobny. Zwłaszcza, jeżeli powiążemy to z układem na tygodniowym FNOTE10 (amerykańskie obligacje), który zapowiada ograniczenia dla dalszych spadków cen (czyli wzrostów rentowności).

Wykres tygodniowy FNOTE10
Wykres tygodniowy FNOTE10

Piątkowa świeca wzrostowa, która jednocześnie doprowadziła do powrotu ponad poziom 1,20 wygląda jak świeca przełomu. Dodatkowo mamy ciekawy układ na dziennym oscylatorze RSI9, który złamał swój lokalny opór i najpewniej będzie przymierzał się do ataku na kluczową linię trendu spadkowego. To może zapowiadać podobny schemat na wykresie bazowym – tutaj wspomniana linia przebiega przy 1,2075.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Perspektywy dla euro wyglądają lepiej biorąc pod uwagę optymistyczne wieści z Włoch, oraz szanse na przyspieszenie procesu szczepień w nadchodzących tygodniach (do tej pory UE pozostawała w tyle za USA i Wielką Brytanią). Ważny przekaz popłynął też z EBC – mimo pewnych opóźnień, scenariusz letniego ożywienia w gospodarce pozostaje niezagrożony.

Oczywiście kluczowym elementem tej układanki będzie sam dolar w globalnych relacjach. Tu wydaje się, że apetyt na ryzyko premiujący inne waluty będą dyktować oczekiwania, co do podtrzymania stymulacji monetarno-fiskalnej w wydaniu FED i Kongresu, oraz potencjalna korekta po wzrostach rentowności amerykańskich obligacji – znaleźliśmy się już na wysokich poziomach (1,20 proc. dla papierów 10-letnich).

Polecamy również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eur usd | akcje bml | kurs dollara | jsw gpw | kurs euro notowania |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here