Naga MarketsKurs euro , dolara, franka do polskiego złotego PLNKurs euro w piątek zamyka się w bliskich okolicach ważnego dla pary oporu H4. W momencie pisania analizy zatem notowania pary EUR/USD oscylują wokół poziomu 1.12440 i wszystko wskazuje na to, że nadal wzrosty mogą być widoczne podczas nadchodzącego tygodnia handlowego. Jednak nim to się finalnie stanie – dobrze, aby para z euro wykonała jeszcze niewielką korektę. Czy inwestorzy doczekają się zejścia? Spójrzmy na wykres H4 pary EUR/USD.

  • Kurs euro w stosunku do dolara amerykańskiego zbliża się do oporu H4/D1
  • Para EUR/USD zdaje się mieć szansę na kontynuację sentymentu wzrostowego
  • Osoby obserwujące parę powinny jednak wyczekiwać niewielkiej korekty
  • Dopiero wtedy potencjał zysku do ryzyka będzie przemawiać za pozycjami długimi

Para EUR/USD zdaje się mieć szansę na dalsze podejścia?

Najpopularniejsza para walutowa handlowania zwłaszcza przez inwestorów intraday zdaje się nabierać powoli sił na to, czego od dawna nie mogła osiągnąć. Mowa oczywiście o dalszych wzrostach oraz możliwym wybiciu pobliskiego poziomu oporu – H4/D1. Teraz patrząc na wykres na spokojnie, kiedy rynki są jeszcze zamknięte jedynie czego brakuje w obecnym układzie – to klasyczna korekta.

Jeśli podczas kolejnych sesji zatem dojdzie do zejścia pary – jednak w ramach klasycznej korekty – nie głębszego zejścia negującego sekwencję, wówczas oczekiwać można będzie dalszego wzrostu przebijającego zakres wyznaczonego oporu. Póki co wszystko wskazuje na to, że jest na to szansa.

wykres Kurs euro EURUSD H4 05.07.2020
Kurs euro EURUSD H4 05.07.2020

Celem dla wykresu może być zatem zakres 1.13255 podczas kolejnych dwóch tygodni – a zejście, o którym była mowa nie powinno w takim schemacie przekroczyć zakresu ostatniego dołka – poziomu 1.12200. Jeśli do takiego zejścia dojdzie, wówczas sugerować to będzie słabość pary EUR/USD – a co za tym też idzie – możliwość dalszego spadku.

Najważniejsze poziomy oporu dla pary EUR/USD na wykresie H4: 1.14110, 1.13255, 1.12520. Najważniejsze poziomy wsparcia dla pary: 1.11810, 1.10985, 1.09800.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here