Napisy EURUSD w tle wykresuKurs euro podczas wczesnych godzin handlu w piątek wobec amerykańskiego dolara utrzymuje się w jednym przedziale cenowym. Para EUR/USD oscyluje wokół ceny 1,11755 tworząc wąski przedział konsolidacyjny oraz boxa akumulacyjnego. Jeśli para EUR/USD będzie chciała nadal utrzymać sekwencję wzrostowa ostatnich podejść, wówczas właśnie te poziomy powinny być obserwowane przez uczestników rynku walutowego. Spójrzmy na wykres H4 aby określić najbardziej potencjalne scenariusze na dzisiejsza sesję handlową z kursem euro. 


Schemat wyższych dołków póki co jeszcze na parze euro w stosunku do dolara amerykańskiego nadal się utrzymuje. A to za sprawą słabego kursu dolara, ponieważ sam kurs euro w ostatnim czasie nie wykazuje silniejszych tendencji wzrostowych. W tym momencie para EUR/USD dotarła do bardzo ważnego miejsca, skąd można by wziąć udział w podejściach pary – które są bardzo prawdopodobne. Jeśli tylko wsparcie cenowe nadal będzie wspierane przed podkupowanie euro lub dalsze sprzedawanie dolara – najbliższe poziomy dla pary to nawet strefa 1,12050 – 1,12260.

Kurs euro spada – para EUR/USD na wykresie H4

Z perspektywy wykresu jednogodzinnego para EUR/USD nadal ma potencjał wzrostów. W tym momencie widać, że box jest relatywnie wąski co tylko świadczy o większym potencjale precyzyjnego wejścia oraz określenia TP / SL oraz strefy dobierania pozycji. Jeśli w tym momencie poziom najbliższego dołka utrzyma wykres przed dalszymi spadkami – czyli poziom rozrysowany na poniższym wykresie – wówczas można będzie liczyć na dalsze wzrosty celem 1,12050 – 1,12260. W tym momencie jeszcze za wcześnie aby wyrokować czy do tego dojdzie czy tez nie – jednak ryzyko dla pozycji długich jest relatywnie małe w stosunku do potencjały jaki para może dziś osiągnąć.

wykres Kurs euro EURUSD 17.05.2019 2
Kurs euro EURUSD 17.05.2019 2

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here