klawiatura z klawiszem podpisanym EURUSDKurs euro wobec amerykańskiego dolara podczas poniedziałkowej sesji handlowej umacnia się, sprawiając, że para EUR/USD podchodzi pod strefę 1,11640. Wczesne godziny handlu na parze nadal wyglądają optymistycznie, a para ma szanse osiągnąć podczas dzisiejszej sesji jeszcze wyższe poziomy – testując istotne strefy oporu. W dalszym ciągu nie ma mowy o sentymencie pozytywnym oraz o zmianie obecnej tendencji, jednak ruch ten może zostać uznany za głębszą korektę i tego od rynku oczekuje się na dalsze godziny handlu. 


Poniedziałkowe sesje zwykle bywają sesjami o trudnym charakterze – jeśli chodzi o ruch na rynkach. Dziś jednak ruch na euro w stosunku do dolara jest raczej klarowny a dalsze podejścia ku górze są jeszcze bardzo prawdopodobne. W tym momencie oczekuje się testy najważniejszych poziomów oporowych tak, aby finalnie rozstrzygnąć, czy para EUR/USD dalej wykazywać będzie mocne tendencje spadkowe, czy też nastał czas na powrót w strefę cen uśrednionych.

Kurs euro rośnie – para EUR/USD na H4

Z perspektywy układu pary EUR/USD na wykresie H4 widać, iż najbliższy poziom oporu to dopiero strefa 1,11800 dlatego właśnie te okolice będą bardzo istotnym poziomem dla pary do testu. Od obecnej ceny – poziom ten oddalony jest ledwie o 25 pipsów, dlatego istnieje spora szansa na ponowne przetestowanie poziomu jeszcze podczas dzisiejszej sesji handlowej. W momencie testu strefy powinno rozstrzygnąć się co dalej para ma w zamiarze – ponieważ jeśli test odbędzie się klasycznie – wówczas zejście na parze powinno mieć miejsce wybijając poprzednie dołki. Natomiast, jeśli poziom ten zostanie wybity – mowa będzie o zmianie sekwencji i możliwości dalszej kontynuacji ruchu na północ z testem poziomu 1,12250.

wykres Kurs euro EURUSD 29 kwietnia 2019
Kurs euro EURUSD 29 kwietnia 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here