Kurs funta po przerwie majowej. Notowania GBPPLNKurs euro wobec kursu funta szterlinga podczas pierwszej sesji nowego tygodnia handlowego umacnia się. Para EUR/GBP oscyluje wokół poziomu 0,89800 GBP wskazując na możliwość dalszych podejść. Obserwując parę można dojść do wrażenia, że trend wzrostowy nie odpuści tak szybko mimo, iż trwa już ponad cztery miesiące bez większych korekt. Wpływać na to może obecna sytuacja zarówno korzystna dla euro jak i w dalszym ciągu niekorzystny klimat dla brytyjskiej waluty. Inwestorzy walutowi w tym momencie obserwują dwa poziomy: 0,89600 GBP oraz 0,90600 GBP, które w najbliższych dniach mogą okazać się kluczowe. 


Kurs euro wykorzystuje słabego funta – para EUR/GBP na wykresie D1

Kurs euro do kursu funta szterlinga nadal wskazuje na utrzymanie obecnej tendencji wzrostowej – mimo, iż para trwa w obecnym ruchu już kilka miesięcy. Para praktycznie nie wykonywała większych korekt – a te, które pojawiały się, były raczej mniejszymi ruchami podtrzymującymi re-akumulację na poziomach. Obecnie jednak nadal trudno mówić o momencie możliwego wygenerowania ruchu spadkowego – lub jakiejkolwiek głębszej korekty ostatnich wzrostów.

W takim wypadku warto analizować wykres w kontekście dalszego potrzymania obowiązującej tendencji wzrostowej, aniżeli szukania momentów potencjalnych spadków. Dlatego też – aktualnie targetem dla pary jest poziom oporu, który zainicjował mocne spadki na parze na przełomie grudnia 2018 roku oraz stycznia obecnego roku. Jest to poziom 0,90600 GBP – który może zostać osiągnięty w ciągu najbliższych sesji handlowych, jeśli tylko para EUR/GBP utrzyma obecne tempo wzrostów. Zdaje się, że jest to bardzo prawdopodobne, i oczekuje się dalszych wzrostów tak długo, jak długo utrzymany zostanie poziom najbliższego wsparcia ze strefy 0,89600 GBP. Cel dla pary będzie jednocześnie dopiero miejscem gdzie głębsze ruchy korekcyjne mogą zostać wykonane.

wykres Kurs euro EURGBP 15.07.2019
Kurs euro EURGBP 15.07.2019

Kurs EUR/GBP dalej podchodzi

Dalsza kontynuacja ruchu na parze EUR/GBP jest widoczna – jednak w obecnym układzie niewiele to zmienia. Cel dla pary ustalony jest na relatywnie wysokim poziomie a dzisiejsza sesja jest w stanie podkreślać tylko jej poprawne ustalenie.

wykres Kurs euro EURGBP 15.07.2019 2
Kurs euro EURGBP 15.07.2019 2

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here