Kurs euro do złotego zastygł w miejscu, EURPLN po 4,5430 zł w czwartek 30 kwietnia
Kurs euro do złotego

W tym tygodniu zmienność na polski złotym jest niewielka, nasza waluta konsoliduje w wąskim przedziale cenowym właściwie już od miesiąca, a najbliższe dni nie zapowiadają rozstrzygnięcia sytuacji. Złotówka może utrzymywać się w ruchu bocznym w ujęciu do franka, euro, funta i dolara amerykańskiego.Patrząc z kolei na parę walutową EURPLN, kurs kształtuje się dziś nieznacznie powyżej poziomu 4,5450 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i czterogodzinnym podczas czwartkowej sesji 30 kwietnia.

Finax

Kurs euro konsoliduje do złotego w czwartek o poranku

W ostatnich kilku tygodniach na polski złotym dominuje męcząca konsolidacja. Złotówka porusza się w wąskim zakresie wahań w ujęciu do innych głównych walut takich jak euro, dolar, frank czy funt. Takie zachowanie raczej nie zapowiada szybkiej zmiany sentymentu, niemniej w końcu nastąpi kiedyś wybicie, musimy cierpliwie czekać. Dziś, w czwartek o poranku złoty jest stabilny do europejskiej waluty, 30 kwietnia za euro trzeba zapłacić nieco ponad 4 złote i 54 grosze. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze EURPLN.

Zobacz także: Fed nie zaskoczył, kurs euro do dolara w konsolidacji, EURUSD po 1,0850 USD

Patrząc na sytuację na wykresie EURPLN na interwale tygodniowym, w zasadzie wygląda ona identycznie jak we wczorajszej analizie, poziomy techniczne nie uległy zmianie. Kurs w ostatnim czasie odbił od kluczowej strefy oporowej (zaznaczonej na fioletowo) przy 4,60 zł, która wciąż pozostaje istotna. Ważnym wsparciem jest z kolei poziom 4,50zł.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał tygodniowy

Jeżeli korekta spadkowa z jaką mamy obecnie do czynienia, by się przedłużyła, jako ważny poziom dla kupujących, należy przyjąć 4,50 zł. Z kolei zaporą podażową pozostaje 4,60 zł. Dopiero wybicie w jedną ze stron może przyczynić się do wykonania większego ruchu trendowego.

Patrząc na niższy przedział czasowy – H4, widać w zasadzie identyczną sytuację jak w ostatniej analizie. Główny trend pozostaje niekorzystny dla PLN. Aktualnie należy zwrócić uwagę na kształtującą się formację trójkąta, która może zapowiadać dalszą wędrówkę na wyższe poziomy. Para walutowa ponownie wychodzi powyżej górnego ograniczenia formacji, co wskazuje na przewagę popytu.

Wykres EURPLN
EURPLN nterwał dzienny

Ostatnia fala wzrostowa na EURPLN wyhamowała przy poziomie 4,6150 zł, jednak główna sekwencja pozostaje zwyżkująca. Na razie jest zdecydowanie za wcześnie, aby myśleć o większych spadkach. Dopóki strefa zaznaczona kolorem zielonym (4,51 zł) nie zostanie wybita, bazowym scenariuszem jest utrzymanie trendu. Dopiero pokonanie strefy moze doprowadzić do przejęcia inicjatywy przez sprzedających. W tym tygodniu mogliśmy obserwować odbicie od wspomnianego wsparcia, po czym kurs zastygł w miejscu.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here