Naga Marketseuro, cena euro, kurs euro, notowania euro, EURUSD, EUR/USD, kurs eur/USDKurs euro do złotego w połowie miesiąca przerwał przecenę, która sprowadziła go z najwyższych poziomów notowanych od 10 lat w okolicach 4,68 zł do nawet 4,52 zł w okolicach 13 kwietnia. Zdaniem analityków mBank powinniśmy nadal widzieć fluktuację notowań pary EURPLN w zakresie od 4,50 zł do 4,68 zł.

  • W grudniu 2020 roku NBP obronił kurs EURPLN przed deprecjacją poniżej 4,50 zł
  • W kwietniu spadkowy trend euro ponownie zatrzymał się w okolicach 4,50 zł
  • To nie koniec zamieszania związanego z polskim złotym, bowiem czekają nas jeszcze decyzje w związku z kwestią kredytów frankowych

Kurs euro do złotego: umiarkowana aprecjacja w tym roku zdaniem mBank

Kurs euro wobec złotego (EURPLN) kontynuuje długoterminowy trend wzrostowy zapoczątkowany jeszcze na przełomie 2017 i 2018 roku, gdy za 1 euro trzeba było na rynku spot zapłacić około 4,13 zł. Teraz, mowa raczej o poziomach powyżej 4,50 zł. Analitycy mBank uważają, że należy spodziewać się raczej aprecjacji kursu EURPLN w tym roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Złoty zaczął umacniać się na początku kwietnia (po dość słabym marcu). Ryzyko prawne zmalało przynajmniej na jakiś czas (tzwiązane z posiedzeniem Sądu Najwyższego w sprawie kredytów frankowych, planowane jest także spotkanie Trybunału Konstytucyjnego Unii Europejskiego na koniec kwietnia). Rada Polityki Pieniężnej zmniejszyła swoje zainteresowanie kursami walut. – stwierdzili analitycy mBank.

fpmarkets

Jednak nie sądzimy, aby to był definitywny koniec deprecjacji. Ryzyko prawne zmniejszyło się, ale nie zniknęło. Problem niskich realnych stóp procentowych sam się nie rozwiąże (a RPP nie jest zainteresowana jego rozwiązaniem) i wyższe odczyty inflacji wciąż na nas czekają. Marcowe ruchy kursu EURPLN pokazały, że potencjalny zakres fluktuacji został zwiększony do 4,50 – 4,68 dol. – dodali. – Podtrzymujemy nasze prognozy umiarkowanej aprecjacji w tym roku, jednak wspomniany wyżej zakres jest także wiążący w krótkim terminie.

https://i2.wp.com/s3.tradingview.com/snapshots/m/mgqTftzV.png?resize=696%2C341&ssl=1

Wypowiedzi analityków pochodzą z wydanego przez mBank po angielsku raportu “Monthly Pulse Check” i zostały przetłumaczone na język polski.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here