Naga MarketsKurs euro do złotego z perspektywą spadków według analityków UBSKurs euro do złotego jeszcze przed dwoma miesiącami wyznaczył nowe szczyty w okolicach 4,68 zł, jednak trend spadkowy, który pojawił się wraz z początkiem nowego kwartału, sprowadził notowania EUR/PLN w dół nawet poniżej poziomu 4,50 zł. Zdaniem analityków UBS Global Wealth Management, to nie koniec spadków.

  • Zdaniem UBS, polski złoty może być beneficjentem globalnego otwarcia
  • Mają w tym pomóc środki z Funduszu Odbudowy
  • Czynnikami, które mogą wywołać osłabienie złotego może być nasilenie pandemii w Polsce, czy wyrok Sądu Najwyższego w sprawie kredytów w CHF wymuszający ich przewalutowanie
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Euro potanieje wobec złotego, uważa UBS Global Wealth Management

Kurs euro do złotego ma przed sobą spadkowe perspektywy, głównie z uwagi na umocnienie złotego, który ma skorzystać na odbudowie po pandemii, jak twierdzą analitycy UBS.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Wraz z globalnym wzrostem powinno nastąpić wzmocnienie beneficjentów globalnego otwarcia – takich jak złoty polski (w stosunku do euro) i rubel rosyjski (w stosunku do dolara amerykańskiego). – stwierdzili analitycy UBS. – Przy ciągłej poprawie sytuacji zdrowotnej i wycenie rynkowej w Polsce, euro zamknęło się na poziomie 4,50. Eksperci UBS przewidują, że złoty będzie się umacniał wraz z poprawiającymi się perspektywami dla Europy.

Kurs euro do złotego z perspektywą spadków według analityków UBS
Kurs EUR/PLN. Źródło: tradingview.com

Eksperci z UBS zwrócili uwagę na globalne makrotrendy, głównie te związane z sytuacją w USA, czyli na: osłabienie dolara, politykę Rezerwy Federalnej czy oczekiwania inflacyjne.

– Waluty rynków wschodzących wzrosły w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, gdy nominalne stopy procentowe w USA zahamowały wzrost, a realna rentowność nieco spadła. Ich losy pozostają ściśle powiązane z ogólniejszymi trendami w dolarach amerykańskich. – podkreślili.

Zobacz również: Bitcoin to nie złoto, to raczej cyfrowa miedź – stwierdził bankier z Goldman Sachs

– W związku z tym komunikacja i działania Rezerwy Federalnej będą miały kluczowe znaczenie dla perspektyw dla tej klasy aktywów, a ruminacje na rynkach stóp procentowych w USA prawdopodobnie odcisną swoje piętno również na walutach rynków wschodzących w przyszłości. – stwierdził Tilmann Kolb, analityk UBS Global Wealth Management.

fpmarkets

invest

Zdaniem analityków UBS, Polska skorzysta ze sporej alokacji środków z Funduszu Odbudowy, ale także dzięki regularnemu wsparciu budżetu. Jednak istotnym ryzykiem wciąż pozostaje kwestia kredytów frankowych:

Posiedzenie Sądu Najwyższego związane z kredytami walutowymi zostało ponownie opóźnione, aby zebrać więcej informacji, a nowa data nie została wyznaczona. Wyrok, którego rezultatem byłyby gwałtowne przewalutowania wywołać może potencjalnie znaczną presję na złotym. Jak do tej pory, NBP nie poparło takiego działania. – zaznaczyli analitycy UBS.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wykres | lotos giełda | funt brytyjski | forex brokerzy | comparic pl |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here