Naga MarketsKurs euro do złotego z możliwością powrotu powyżej 4,50 zł wg BNP ParibasKurs euro do złotego ma w ostatnim czasie spore problemy z utrzymaniem poziomu 4,50 zł i kilka sesji z rzędu notowania nie powróciły powyżej tej granicy. Jednak zdaniem analityków BNP Paribas, kurs EUR/PLN czeka aprecjacja do zakresu 4,50 zł – 4,55 zł.

Kurs euro może powrócić powyżej 4,50 zł – BNP Paribas

Kurs euro do złotego jeszcze w drugiej połowie marca 2021 roku wybił nowe 11-letnie maksima na 4,678 zł, ale od tego czasu opadł do okolic 4,48 notowanych obecnie.

Te artykuły również Cię zainteresują
– W drugiej połowie kwietnia obserwowaliśmy konsolidację i umiarkowaną korektę w górę, natomiast w maju kurs EUR/PLN ponownie powrócił do spadków. – stwierdzili analitycy BNP Paribas. – Z punktu widzenia analizy technicznej sygnałem do ich kontynuacji jest przebicie lokalnego wsparcia na 4,52. Kolejnymi wsparciami w krótkim i średnim terminie są rejony 4,50 i 4,47.

Analitycy BNP Paribas spodziewają się raczej umiarkowanego wsparcia słownego dla kursu EUR/PLN ze strony RPP. Ewentualne interwencje NBP lub RPP mogłyby wpłynąć negatywnie na zachowanie pary.

– Za umocnieniem złotego stoi zmiana akcentu w komunikacji RPP, która nie podkreśla już konieczności dalszego osłabiania waluty w celu wzmocnienia tempa ożywienia gospodarczego. – stwierdzili.

Plus500

Dane makroekonomiczne dla Polski w ostatnim okresie były dla naszej gospodarki raczej pozytywne, a przynajmniej lepsze od oczekiwań, zdaniem BNP Paribas.

– Notowania dyskontują ponadto dobrą sytuację gospodarczą w kraju – wstępny odczyt PKB za pierwszy kwartał w Polsce, który pokazał nieco mniejszy od oczekiwań (-1,3% r/r) spadek na poziomie 1,2% r/r. Ponadto utrzymująca się wysoka inflacja przyczynia się do stopniowego dyskontowania przez inwestorów konieczności rozpoczęcia cyklu podwyżek stóp procentowych, co jest korzystne dla notowań krajowej waluty. – zaznaczyli eksperci z BNP Paribas.

invest

Zobacz również: Elon Musk konsultował się górnikami BTC w sprawie OZE

Przedstawili oni także swoje przewidywania dla zachowania kursu euro do złotego na najbliższe tygodnie:

– W krótkim terminie, zgodnie z krótkoterminowym modelem równowagi, spodziewamy się konsolidacji kursu EUR/PLN w rejonie 4,50-4,55. W dłuższym horyzoncie podtrzymujemy nasze prognozy, oczekując umiarkowanego umocnienia złotego w horyzoncie kolejnych kwartałów. Wsparciem dla powyższego scenariusza są także prognozy ekonomistów BNP Paribas odnośnie wyraźnego odbicia koniunktury w 2021 r. (PKB +4,9% r/r). Ponadto sytuacja budżetowa i wskaźniki zadłużenia naszego kraju prezentują się solidnie na tle większości państw strefy euro. Z drugiej strony tempo aprecjacji może być nieco wolniejsze od naszych wcześniejszych oczekiwań ze względu na rosnący wskaźnik inflacji CPI w kolejnych miesiącach. – podsumowali.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wykres | lotos giełda | funt brytyjski | forex brokerzy | comparic pl |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here