Kurs euro do złotego w konsolidacji w piątek 15 maja, EURPLN powyżej 4,56 zł
Kurs euro do złotego

Złoty nie radzi sobie w tym tygodniu najlepiej. Pomimo, że w szerszej perspektywie mamy do czynienia z konsolidacją, tak w ostatnich kilku dniach złotówka traci do euro, funta i franka.  Patrząc na EURPLN, kurs kształtuje się dziś na poziomie 4,5623 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale miesięcznym i czterogodzinnym podczas piątkowej sesji 15 maja.

Kurs euro do złotego w konsolidacji

Jeśli spojrzymy na główne pary z polskim złotym, w ostatnich kilku tygodniach dominuje trend boczny. Złotówka utrzymuje się w wąskim zakresie wahań w ujęciu do innych głównych walut takich jak euro, dolar, frank czy funt.

Niemniej ostatnie kilka dni zdecydowanie nie należą do złotówki, która traci do euro, dolara i franka. W piątek 15 maja za euro trzeba płacić ponad 4 złote i 56 groszy. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze EURPLN.

Zobacz także: Odbicie na rynku akcji, kluczowe wsparcia obronione

Patrząc na przedział czasowy – H4, nie wiele zmieniło od czasu ostatniej analizy. Główny trend pozostaje niekorzystny dla PLN. Niemniej pomimo faktu, że para walutowa zdołała wyjść powyżej górnego ograniczenia formacji trójkąta, nie widać zainteresowania kupujących wyższymi poziomami, ponownie mamy do czynienia z cofnięciem. Para walutowa wciąż konsoliduje w wąskim boxie, który został zaznaczony kolorem żółtym, czekamy cierpliwie na wybicie. Wsparciem pozostaje strefa przy 4,51 zł.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał H4

 – Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi kontynuację konsolidacji eurodolara przy 1,08 USD, co powoduje wygaszenie wcześniejszych impulsów deprecjacyjnych na PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5554 PLN za euro, 4,2167 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,3424 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1528 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,262% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Patrząc z kolei na wykres EURPLN na interwale miesięcznym, sytuacja techniczna nie uległa zmianie, poziomy techniczne pozostają dokładnie takie same jak w ostatniej analizie. Kluczowa strefa oporowa została zaznaczona na powyższym wykresie kolorem fioletowym. W tej chwili powinniśmy brać pod uwagę dwa poziomu: 4,60 zł i 4,50 zł. Dopiero wybicie któregoś z nich może doprowadzić do większego ruchu trendowego.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał MN

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here