Kurs euro do złotego w górę w środę, EUR/PLN po 4,4490 zł
Kurs euro do złotego.

W środę polski złoty nie radzi sobie najlepiej. nasza krajowa waluta traci w ujęciu z frankiem, dolarem, funtem i euro. Największy ruch obserwujemy na GBP/PLN,  gdzie wzrosty wynoszą około 0,3%. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i czterogodzinnym podczas środowej sesji 24 czerwca.

Kurs euro do złotego zyskuje w środę

Podczas środowej sesji kurs EUR/PLN znajduje się na 0,2% plusie. Niemniej patrząc na sytuację techniczną na interwale W1, poziomy wsparcia i oporu nie zmieniły się od czasu ostatniej analizy. Kurs euro do złotego odbił w ostatnim czasie od szerokiej strefy wsparcia przy 4,30 zł, która w dalszym ciągu pozostaje kluczowa. Opór znajduje się z kolei przy 4,50 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN stabilnie we wtorek

Zobacz także: Wskaźniki PMI w centrum uwagi inwestorów, co z dolarem?

 – Poranny, środowy, handel na rynku FX przynosi lekkie cofnięcie się kwotowań eurodolara po wczorajszym podbiciu nastrojów związanych z publikacjami PMI. PLN pozostaje w ramach konsolidacji – złoty kwotowany jest następująco: 4,4435 PLN za euro, 3,9260 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1580 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9131 PLN w relacji do funta szterlinga – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs EUR/PLN broni układu 1:1

Patrząc technicznie na interwał D1, sytuacja techniczna nie uległą większej zmianie.Pomimo, że w środę obserwujemy wzrosty na EUR/PLN, tak kurs wciąż utrzymuje się powyżej kluczowego oporu, który wynika z górnego ograniczenia układu 1:1. Jest on także wspierany przez mierzenie 38,2% ostatniej fali spadkowej. Dopóki poziom będzie skutecznie broniony, możliwe jest ponowne zejście w rejony wsparcia przy 3,39 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here