Kurs euro do złotego w górę w czwartek 14 maja, EURPLN niemal po 4,57 zł
Kurs euro do złotego

Złoty nie radzi sobie w tym tygodniu najlepiej. Pomimo, że w szerszej perspektywie mamy do czynienia z konsolidacją, tak w ostatnich kilku dniach złotówka traci do euro, funta i franka.  Patrząc na EURPLN, kurs kształtuje się dziś na poziomie 4,5685 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale miesięcznym i czterogodzinnym podczas czwartkowej sesji 14 maja.

Kurs euro do złotego w górę

W średnim terminie na polski złotym w dalszym ciągu dominuje trend boczny. Złotówka porusza się w wąskim zakresie wahań w ujęciu do innych głównych walut czyli euro, dolara, franka czy funta. Na tę chwilę brakuje wiarygodnych sygnałów, które mogłyby zwiastować zmianę tendencji. Niemniej ostatnie 3-4 dni zdecydowanie nie należą do złotówki,która traci do euro, dolara i franka.

W czwartek 14 maja za euro trzeba płacić blisko 4 złote i 57 groszy. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze EURPLN.

Zobacz także: Dax w tarapatach, czas na kolejną falę spadkową?

Spoglądając na przedział czasowy – H4, również nic się nie zmieniło od czasu ostatniej analizy. Główny trend pozostaje niekorzystny dla PLN. Niemniej pomimo faktu, że para walutowa zdołała wyjść powyżej górnego ograniczenia formacji trójkąta, nie widać zainteresowania kupujących wyższymi poziomami, ponownie mamy do czynienia z cofnięciem. Para walutowa konsoliduje aktualnie w wąskim boxie, który został zaznaczony kolorem żółtym, czekamy cierpliwie na wybicie. Wsparciem pozostaje strefa przy 4,51 zł.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał H4

 – Sytuacja na rynku polskiego złotego już od dłuższego czasu jest mało dynamiczna. Rodzima waluta znajduje się pod presją podaży, jednak zniżki nie są znaczące. Dobrze obrazuje to wykres BOSSAPLN, na którym już w zasadzie od miesiąca obserwujemy systematyczne, ale delikatne, osuwanie się jego wartości w dół. Obecnie wartość tego indeksu porusza się w okolicach 83,50 pkt – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Patrząc z kolei na wykres EURPLN na interwale miesięcznym, sytuacja techniczna nie uległa zmianie, poziomy techniczne pozostają dokładnie takie same jak w ostatniej analizie. Kluczowa strefa oporowa została zaznaczona na powyższym wykresie kolorem fioletowym. W tej chwili powinniśmy brać pod uwagę dwa poziomu: 4,60 zł i 4,50 zł. Dopiero wybicie któregoś z nich może doprowadzić do większego ruchu trendowego.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał MN

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here