Kurs euro do złotego w górę na początku tygodnia, EURPLN powyżej 4,56 zł
Kurs euro do złotego

Złoty rozpoczyna tydzień od spadków. O poranku złotówka traci najmocniej do funta, niemniej w ujęciu do euro, dolara i franka również obserwujemy spadki. Patrząc na EURPLN, kurs kształtuje się dziś na poziomie 4,5640 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale miesięcznym i czterogodzinnym podczas poniedziałkowej sesji 18 maja.

Kurs euro do złotego w konsolidacji

Jeśli spojrzymy na główne pary z polskim złotym, w ostatnich kilku tygodniach dominuje trend boczny. Złotówka utrzymuje się w wąskim zakresie wahań w ujęciu do innych głównych walut takich jak euro, dolar, frank czy funt.

Niemniej w poniedziałek w godzinach porannych polski złoty traci do euro, funta, dolara i franka. Najsilniejszą przecenę widać w ujęciu z funtem brytyjskim, gdzie ruch przekracza 0,5%. Warto jednak dodać, że funt był najmocniej tracącą walutą do złotego w ubiegłym tygodniu, dlatego też dzisiejszy ruch należy traktować jako odreagowanie po ostatnich spadkach. Z kolei na omawianym dziś EURPLN, nie widać większej zmienności, euro zyskuje 0,1% do złotego.

Zobacz także: Hossa na rynku złota, cena XAUUSD na poziomach z 2012 roku

Jeśli spojrzymy na przedział czasowy H4, nie wiele zmieniło od czasu ostatniej analizy. Główny trend pozostaje niekorzystny dla PLN. Niemniej pomimo faktu, że para walutowa zdołała wyjść powyżej górnego ograniczenia formacji trójkąta, nie widać zainteresowania kupujących wyższymi poziomami, ponownie mamy do czynienia z cofnięciem.

Para walutowa wciąż konsoliduje w wąskim boxie, który został zaznaczony kolorem żółtym. Aktualnie należy cierpliwie czekać na wybicie. Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,51 zł.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał H4

 – Początek nowego tygodnia obrotu na rynku FX nie przynosi istotniejszych ruchów zarówno na eurodolarze jak i na wycenie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5621 PLN za euro, 4,2176 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,3397 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1237 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,22% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał W1

Patrząc z kolei na wykres EURPLN na interwale miesięcznym, sytuacja techniczna nie uległa zmianie, poziomy techniczne pozostają dokładnie takie same jak w ostatniej analizie. Kluczowa strefa oporowa została zaznaczona na powyższym wykresie kolorem fioletowym. W tej chwili powinniśmy brać pod uwagę dwa poziomu: 4,60 zł i 4,50 zł. Dopiero wybicie któregoś z nich może doprowadzić do większego ruchu trendowego.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here