Kurs euro do złotego w dół we wtorek, EURPLN po 4,5490 zł
Kurs euro do złotego

Złoty rozpoczął nowy tydzień od spadków, niemniej podczas drugiej sesji obserwujemy nieznaczne umocnienie naszej waluty. We wtorek złotówka zyskuje najmocniej do dolara, gdzie ruch wynosi blisko 0,5%. Patrząc z kolei na EURPLN, kurs kształtuje się dziś na poziomie 4,5490 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale miesięcznym i czterogodzinnym podczas wtorkowej sesji 19 maja.

Kurs euro traci we wtorek do złotego

We wtorek w drugiej połowie dnia polski złoty zyskuje do euro, funta, dolara i franka. Najsilniejszą przecenę widać w ujęciu z dolarem amerykańskim, gdzie ruch wynosi blisko 0,5%. kolei na omawianym dziś EURPLN, również widzimy ruch w dół, europejska waluta traci 025% do złotego.

Zobacz także: Kupujący wrócili na rynek akcji, indeksy giełdowe mocno w górę

Patrząc na wykres technicznie, na interwale H4 niewiele zmieniło od czasu ostatniej analizy. Główny trend pozostaje niekorzystny dla PLN. Niemniej dziś obserwujemy odbicie od górnego ograniczenia boxa konsolidacyjnego, w którym ostatnio utrzymują się notowania. Dopóki nie zobaczymy wybicia, obowiązuje trend boczny.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał H4

 – Z rynkowego punktu widzenia wczorajsze podbicie PLN nie zmienia znacząco konsolidacyjnego układu technicznego wokół PLN. Próbę wyjścia dołem obserwowaliśmy jedynie na GBP/PLN, jednak tutaj wynikała ona z podwyższonej zmienności (spekulacje dot. ujemnych stóp) wokół funta. EUR/PLN pozostaje blisko 4,55 PLN – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał W1

Jeśli spojrzymy z kolei na wykres EURPLN na interwale miesięcznym, sytuacja techniczna nie uległa właściwie żadnej zmianie, poziomy techniczne pozostają dokładnie takie same jak w ostatniej analizie. Kluczowa strefa oporowa, której wciąż utrzymuje się kurs, została zaznaczona na powyższym wykresie kolorem fioletowym.

W tej chwili powinniśmy brać pod uwagę dwa poziomu: 4,60 zł i 4,50 zł. Dopiero wybicie któregoś z nich może doprowadzić do większego ruchu trendowego.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here