Kurs euro do złotego w dół w poniedziałek 4 maja, EURPLN po 4,5580 zł
Kurs euro do złotego

Nowy tydzień nie rozpoczął się najlepiej dla polskiego złotego, nasza krajowa waluta wyraźnie traciła na początku poniedziałkowej sesji. Niemniej większość ruchu została zniesiona do końca dnia, dlatego też złoty w pozostaje w konsolidacji w ujęciu do euro, dolara, funta i franka. Patrząc na parę walutową EURPLN, kurs kształtuje się dziś nieznacznie powyżej poziomu 4,5430 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i czterogodzinnym podczas wtorkowej sesji 5 maja.

Kurs euro do złotego nie ma siły rosnąć

W ostatnich kilku tygodniach na polski złotym dominuje trend boczny. Złotówka porusza się w wąskim zakresie wahań w ujęciu do innych głównych walut takich jak euro, dolar, frank czy funt. Takie zachowanie raczej nie zapowiada szybkiej zmiany sentymentu. Niemniej dziś o poranku złoty zyskuje nieznacznie do europejskiej waluty, 5 maja za euro trzeba zapłacić nieco ponad 4 złote i 54 grosze. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze EURPLN.

InvestCuffs

Zobacz także: Spadki na EURUSD i solidna wyprzedaż indeksów w Europie

Wykres EURPLN
EURPLN interwał tygodniowy

Patrząc na wykres EURPLN na interwale tygodniowym, sytuacja techniczna w zasadzie wygląda identycznie jak w ostatniej analizie, poziomy techniczne nie uległy zmianie. Kluczowa strefa z przedziału W1 została zaznaczona na powyższym wykresie kolorem fioletowym. Opór stanowią okolice poziomu 4,60 zł, z kolei ważnym wsparciem jest poziom 4,50zł.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał H4

Patrząc z kolei na niższy przedział czasowy – H4, widać w zasadzie identyczną sytuację jak w ostatniej analizie. Główny trend pozostaje niekorzystny dla PLN. Niemniej pomimo fakty, że para walutowa zdołała wyjść powyżej górnego ograniczenia formacji, nie widać zainteresowania kupujących wyższymi poziomami, ponownie widać cofnięcie. Wsparciem pozostaje strefa przy 4,51 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here