Kurs euro do złotego w dół w środę 6 maja, EURPLN po 4,5430 zł
Kurs euro do złotego

W tym tygodniu również nie widać większej zmienności na parach walutowych z polskim złotym. W środę o poranku złotówka traci najmocniej do dolara amerykańskiego, z kolei przecena do euro, franka i funta jest niewielka i wynosi mniej niż 0,1%. Patrząc na parę walutową EURPLN, kurs kształtuje się dziś na poziomie 4,5330 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i czterogodzinnym podczas środowej sesji 6 maja.

Kurs euro do złotego bez wyraźnego kierunku 

Przez kilka ostatnich tygodniu na polski złotym dominuje trend boczny. Złotówka porusza się w wąskim zakresie wahań w ujęciu do innych głównych walut takich jak euro, dolar, frank czy funt. Takie zachowanie raczej nie zapowiada szybkiej zmiany sentymentu. Dziś o poranku złoty traci nieznacznie do europejskiej waluty, 6 maja za euro trzeba zapłacić nieco ponad 4 złote i 53 grosze. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze EURPLN.Zobacz także: EURUSD wybija w dół, czas na większe spadki?

Wykres EURPLN
EURPLN interwał tygodniowy

Patrząc na wykres EURPLN na interwale W1, sytuacja techniczna w zasadzie wygląda identycznie jak w ostatniej analizie, poziomy techniczne nie uległy zmianie. Kluczowa strefa z przedziału W1 została zaznaczona na powyższym wykresie kolorem fioletowym. Opór stanowią okolice poziomu 4,60 zł, z kolei ważnym wsparciem jest poziom 4,50zł.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał H4

Patrząc z kolei na niższy przedział czasowy – H4, również nic się nie zmieniło od czasu ostatniej analizy. Główny trend pozostaje niekorzystny dla PLN. Niemniej pomimo faktu, że para walutowa zdołała wyjść powyżej górnego ograniczenia formacji, nie widać zainteresowania kupujących wyższymi poziomami, ponownie widać cofnięcie. Wsparciem pozostaje strefa przy 4,51 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here