Kurs euro do złotego w dół w poniedziałek 4 maja, EURPLN po 4,5580 zł
Kurs euro do złotego

Nowy tydzień nie rozpoczyna się najlepiej dla polskiego złotego. Nasza krajowa waluta traci do euro, dolara, funta i franka w poniedziałek o poranku. Niemniej w średnim terminie kursy z polskim złotym wciąż pozostają wąskim przedziale wahań. Złotówka może utrzymywać się w ruchu bocznym w ujęciu do franka, euro, funta i dolara amerykańskiego. Patrząc z kolei na parę walutową EURPLN, kurs kształtuje się dziś nieznacznie powyżej poziomu 4,5580 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i czterogodzinnym podczas poniedziałkowej sesji 4 maja.

Kurs euro konsoliduje do złotego w czwartek o poranku

W ostatnich kilku tygodniach na polski złotym dominuje męcząca konsolidacja. Złotówka porusza się w wąskim zakresie wahań w ujęciu do innych głównych walut takich jak euro, dolar, frank czy funt. Niestety takie zachowanie raczej nie zapowiada szybkiej zmiany sentymentu. Ponadto ostatni tydzień przyniósł osłabienie złotego do większości walut, dlatego niewykluczone, że w najbliższych dniach dalej będzie się on znajdował pod presją. Niemniej dziś o poranku złoty zyskuje nieznacznie do europejskiej waluty, 4 maja za euro trzeba zapłacić nieco ponad 4 złote i 55 groszy. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze EURPLN.

Zobacz także: Kurs euro do dolara wraca do spadków, indeksy giełdowe w dół

Kurs EURPLN wykres
EURPLN interwał W1

Patrząc na sytuację na wykresie EURPLN na interwale tygodniowym, w zasadzie wygląda ona identycznie jak w ostatniej analizie, poziomy techniczne nie uległy zmianie. Ważna  strefa z przedziału W1 została zaznaczona na powyższym wykresie kolorem fioletowym  Opór stanowią okolice poziomu 4,60 zł, z kolei ważnym wsparciem jest poziom 4,50zł.

– Początek nowego tygodnia na rynku FX przynosi lekkie spadki na eurodolarze oraz brak istotniejszych ruchów na PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5617 PLN za euro, 4,1732 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,3189 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1845 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,461% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał H4

Patrząc na niższy przedział czasowy – H4, widać w zasadzie identyczną sytuację jak w ostatniej analizie. Główny trend pozostaje niekorzystny dla PLN. Aktualnie należy zwrócić uwagę na kształtującą się formację trójkąta, która może zapowiadać dalszą wędrówkę na wyższe poziomy. Para walutowa ponownie zdołała wyjść powyżej górnego ograniczenia formacji, co wskazuje na przewagę popytu.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here