Kurs euro do złotego rośnie w środę, EURPLN po 4,5513 zł
Kurs euro do złotego

Złoty rozpoczął tydzień od umocnienia, niemniej podczas dzisiejszej sesji obserwujemy nieznaczne spadki na naszej walucie. W środę złotówka traci najmocniej do franka, gdzie ruch wynosi ponad 0,4%. Patrząc z kolei na EURPLN, kurs kształtuje się dziś na poziomie 4,5513 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale miesięcznym i czterogodzinnym podczas środowej sesji 20 maja.

Kurs euro zyskuje w środę do złotego

Patrząc na wykres technicznie, na interwale H4 właściwe nic nie zmieniło się od czasu ostatniej analizy. Główny trend pozostaje niekorzystny dla PLN, a w ostatnim czasie dominuje tendencja boczna. Z kolei dziś EURPLN próbuje wymazać wczorajsze spadki, niemniej tak czy inaczej kurs pozostaje w boxie konsolidacyjnym. Dopóki nie zobaczymy wybicia, obowiązuje trend boczny.

Zobacz także: Główna para walutowa ma problem z oporem przy przy 1,10 USD

Wykres EURPLN
EURPLN interwał H4

 – Sesja na polskim złotym przebiega w środę o poranku mieszanie. Złoty zyskuje 0,2% do franka szwajcarskiego i 0,12% do euro, z kolei traci 0,17% do funta i 0,2% do dolara. Aktualny kurs CHFPLN kształtuje się na poziomie 4,2917, euro kosztuje 4,5490 zł, za dolara zapłacimy 4,1515 zł, a za funta 5,0810 zł – komentuje Łukasz Stefanik z DM XTB

Wykres EURPLN
EURPLN interwał W1

Patrząc z kolei na sytuację na wyższej ramie czasowej, kurs EURPLN na interwale miesięcznym, pozostaje właściwie w tym samym. Sytuacja techniczna nie uległa właściwie żadnej zmianie od ostatniej analizy, poziomy techniczne pozostają dokładnie takie same.. Kluczowa strefa oporowa, w której wciąż utrzymuje się kurs, została zaznaczona na powyższym wykresie kolorem fioletowym. Czekamy na wybicie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here