Naga Markets

W trakcie środowej sesji kurs euro do złotego ponownie pokonał istotny poziom w okolicach 4,6 zł. Wydaje się mocno prawdopodobne, iż złotemu zaszkodziły: zatrzymanie korekty na na euro-dolarze oraz postępy wojsk rosyjskich w Donbasie. Czy czeka nas dalsze umocnienie złotego?

Kurs euro opuszcza dołem wiosenną konsolidację

Obserwowane w środę opuszczenie dołem przez kurs euro wiosennej konsolidacji dawało nadzieję na bardziej zdecydowane umocnienie złotego w nadchodzących tygodniach. Stało się jednak inaczej, po zejściu poniżej 4,59 zł, kurs EUR/PLN zawrócił w górę i dotarł nawet do 4,62 zł. W czwartek po godzinie 15:00 czasu polskiego euro było notowane po 4,6047 zł.Notowania EUR/PLN z ostatnich miesięcy
Notowania EUR/PLN z ostatnich miesięcy. Źródło: exante.eu

Całą sytuację w następujący sposób komentują analitycy w środę rano:

Zahamowanie odbicia na EUR/USD wraz ze wzrostem globalnej awersji do ryzyka, w wyniku powrotu napięć pomiędzy Chinami a USA odnośnie spornego Tajwanu, dały w środę impuls do powrotu EUR/PLN powyżej 4,60 i uważamy, że kurs powinien utrzymać się w pobliżu tego poziomu do końca tygodnia – ocenili ekonomiści PKO BP. Złotemu zapewne nie pomogły też doniesienia z Ukrainy, gdzie wojska rosyjskie opanowały już prawie cały obwód ługański i są bliskie zamknięcia pierścienia oblężenia wokół Siewierodoniecka.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

 

Sentyment dla walut CEE pozostaje raczej pozytywny, a złotego dodatkowo wspierają nadzieje na szybkie uruchomienie KPO. Wskaźniki techniczne sugerują jednak, że umocnienie złotego może odwlec się do przyszłego tygodnia.

NED

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here