Kurs euro do złotego pod presją w czwartek, EUR/PLN po 4,5205 zł
Kurs euro do złotego

Złoty rozpoczął tydzień od umocnienia, widać to także podczas dzisiejszej sesji, gdzie nasza waluta zyskuje najmocniej do franka szwajcarskiego (0,65%). Wzrosty widać także w ujęciu z funtem, euro i dolarem. Para walutowa EURPLN kształtuje się dziś na poziomie 4,5513 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale miesięcznym i czterogodzinnym podczas czwartkowej sesji 21 maja.

Kurs euro traci w czwartek do złotego

W ostatnich tygodniach zmienność na polskim złotym utrzymuje się raczej na niższym poziomie. Niemniej od kliku dni złoty zyskuje do głównych walut. Patrząc na wykres EURPLN technicznie, na interwale H4 właściwe nic nie zmieniło się od czasu ostatniej analizy. Główny trend pozostaje niekorzystny dla PLN, a w ostatnim czasie dominuje tendencja boczna.

W czwartek EURPLN kontynuuje powolne schodzenie w kierunku wsparcia przy 4,51 zł. Niemniej tak czy inaczej kurs pozostaje w boxie konsolidacyjnym. Dopóki nie zobaczymy wybicia, obowiązuje trend boczny.

Zobacz także: Kurs euro do dolara ponownie odbija od kluczowego oporu, indeksy giełdowe w górę

Wykres EURPLN
EURPLN interwał H4

 – Podbicie globalnego apetytu na ryzyko sprzyja notowaniom polskiego złotego. Po trzech dniach wyraźnych zwyżek i dotarciu wczoraj do najwyższych poziomów od ponad miesiąca, notowania indeksu BOSSAPLN dzisiaj rano wyhamowały marsz w górę, ale nie spadają – poruszają się w rejonie wczorajszego zamknięcia, czyli w okolicach 84,60 pkt. – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał miesięczny

Spoglądając z kolei na sytuację na wyższej ramie czasowej, kurs EURPLN na interwale miesięcznym pozostaje właściwie w tym samym. Sytuacja techniczna nie uległa większej zmianie od ostatniej analizy, poziomy techniczne pozostają dokładnie takie same. Kluczowa strefa oporowa, w której wciąż utrzymuje się kurs, została zaznaczona na powyższym wykresie kolorem fioletowym. Czekamy cierpliwie na wybicie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here