Naga MarketsKurs euro do złotego po 4,5170 zł, dolar kosztuje 4,14 zł, a frank 4,2620 zł
Kurs złotego do głównych walut

W piątek do południa sesja na polskim złotym przebiega nie najlepiej dla naszej waluty. Pomimo, że tydzień rozpoczął się bardzo dobrze dla złotówki i od kilu dni obserwowaliśmy jej umocnieni, tak piątkowa sesja przynosi odreagowanie. Polski złoty traci dziś do euro, funta, franka i dolara. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD w piątek 22 maja.

Kurs euro i dolara w górę w piątek

W piątek w godzinach dopołudniowych polski złoty znajduje się pod kreską w stosunku do euro, funta, dolara i franka. Po kilku dniach umocnienia pary walutowe ze złotówką odrabiają straty. Najmocniejsze starty widać w ujęciu z dolarem, który umacnia się do złotego aż 0,55%. Z kolei para walutowa CHF/PLN rośnie 0,43%, a GBP/PLN notuje +0,35%. Wzrosty obserwujemy także na EUR/PLN, gdzie wynoszą one 0,2%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Rynek akcji w dół, a EUR/USD odbija od oporu przy 1,10 USD

 – Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN, pomimo cofnięcia się kursu eurodolara. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5148 PLN za euro, 4,1298 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2511 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0426 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,383% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here