Naga MarketsKurs euro do złotego po 4,5130 zł, dolar kosztuje 4,1468 zł, a frank 4,2616 zł
Kurs złotego do głównych walut

W poniedziałek o poranku polski złoty traci nieznacznie do głównych walut. Pomimo, że ubiegły tydzień zakończył się bardzo dobrze dla naszej waluty, tak dzisiejsza sesja rozpoczyna się od osłabienia. Polski złoty zniżkuje w ujęciu do euro, funta, franka i dolara. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD w poniedziałek 25 maja.

Kurs dolara 0,2% w górę w poniedziałek

O ile w minionym tygodniu złoty umocnił się do euro, dolara, franka i funta, tak tydzień rozpoczyna się od korekty. W poniedziałek w godzinach porannych polski złoty znajduje się pod kreską w stosunku do głównych walut. Dziś złoty traci do dolara 0,2%. Z kolei para walutowa CHF/PLN rośnie 0,08%, a GBP/PLN notuje +0,31%. Wzrosty obserwujemy także na EUR/PLN, gdzie wynoszą one 0,1%. Co dalej?

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: EUR/USD pozostaje w konsolidacji, sesja bez Stanów Zjednoczonych

Kurs EUR/PLN testuje kluczowe wsparcie

W poniedziałek o poranku kurs EURPLN testuje ponownie kluczową strefę wsparcia przy 4,51 zł. W ubiegłym tygodniu miejsce to było bronione, niemniej czy tak będzie i dziś? Jeżlei kupujący zdołają powstrzymać tutaj spadki, niewykluczony jest kolejny atak na opór przy 4,5710 zł. Niemniej w przypadku wybicia dołem, wyprzedaż może się pogłębić.

Wykres EURPLN

 – Początek nowego tygodnia na rynku FX przynosi spadek kwotowań eurodolara poniżej 1,09 USD, podczas gdy PLN nie notuje istotniejszych ruchów po płaskim otwarciu. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5126 PLN za euro, 4,1427 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2582 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,2582 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,425% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here