Kurs euro do złotego odrabia wczorajsze straty, notowania EUR/PLN po 4,49 zł
Kurs euro do złotego.

W ostatnim czasie na parach z polskim złotym utrzymuje się mniejsza zmienność i mieszane nastroje. Wczoraj nasza waluta wyraźnie zyskiwała do euro, funta, franka i dolara, z kolei dziś o poranku widać odreagowanie i straty złotówki. Największy ruch obserwujemy na USD/PLN, gdzie dolar odrabia ponad 0,5%. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego kontynuuje wzrosty

Pomimo, że podczas wczorajszej sesji kurs EUR/PLN znalazł się pod kreską, tak dziś o poranku euro zyskuje ponad 0,4% w ujęciu do złotego. Czy można już powiedzieć, że otwiera to drogę na wyższe poziomy? Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na wykresach W1 i D1.

Patrząc na sytuację techniczną na interwale W1, poziomy wsparcia i oporu nie zmieniły się od czasu ostatniej analizy. Kurs EUR/PLN ponownie dotarł do strefy oporowej przy 4,50 zł., która w dalszym ciągu pozostaje kluczowa. Jeżeli w najbliższych dniach zostanie ona złamana, droga do większej zwyżki zostanie otwarta. W przeciwnym razie odbicie się w tym miejscu może prowadzić do ponownego ataku na wsparcie zaznaczone kolorem zielonym.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Zobacz także: Kurs euro do dolara (EUR/USD) przed decyzją EBC

 – Po południu dolar odrobił cześć strat poniesionych rano, w efekcie na części wykresów mamy wyraźne górne cienie. Na indeksie S&P500 mieliśmy bardzo krótkotrwałe naruszenie lipcowego szczytu, zaledwie o 1 pkt. (3232 pkt.), po czym podaż sprowadziła notowania na powrót do 3200 pkt. Nadal widać, że nastroje są dość zmienne, a inwestorzy nie są pewni swoich tez. W ostatnich godzinach widać dalszy wzrost napięcia pomiędzy USA, a Chinami – komentował wczoraj Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs EUR/PLN broni wcześniej pokonanego oporu 

Spoglądając technicznie na wykres dzienny, sytuacja techniczna wygląda korzystniej dla strony kupującej. Kluczowym oporem była w ostatnim czasie strefa przy 4,47 zł zł, która wynikała z górnego ograniczenia układu 1:1. Miejsce to było także wspierane przez mierzenie 38,2% ostatniej fali spadkowej. Na początku tygodnia rynek znalazł się powyżej, a po teście do drugiej strony, widać ponowne zaangażowanie popytu, dlatego też ruch w górę może być kontynuowany. Najbliższy opór wypada przy 4,51 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here