Kurs euro do złotego notowany jest płasko, EURPLN po 4,5615 zł w środę 13 maja
Kurs euro do złotego

W ostatnich kilku tygodniach na głównych parach z polskim złotym dominuje tendencja boczna. Wczoraj złoty zdołał się umocnić do funta i dolara, jednak w ujęciu z frankiem i euro notowany był płasko. Patrząc na EURPLN, kurs kształtuje się dziś na poziomie 4,5615 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale miesięcznym i czterogodzinnym podczas środowej sesji 13 maja.

Kurs euro do złotego (EURPLN) w ruchu bocznym

Na polski złotym w dalszym ciągu dominuje trend boczny. Złotówka porusza się w wąskim zakresie wahań w ujęciu do innych głównych walut czyli euro, dolara, franka czy funta. Na tę chwilę brakuje wiarygodnych sygnałów, które mogłyby zwiastować zmianę tendencji.

W środę o poranku złoty utrzymuje się stabilnie do europejskiej waluty, 13 maja za euro trzeba płacić ponad 4 złote i 56 groszy. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze EURPLN.

Zobacz także: Kurs dolara NZD w dół po decyzji RBNZ, niedźwiedzie wracają na rynek akcji

Wykres EURPLN
EURPLN interwał MN

Patrząc na wykres EURPLN na interwale miesięcznym, sytuacja techniczna nie uległa zmianie, poziomy techniczne pozostają dokładnie takie same jak w ostatniej analizie. Kluczowa strefa oporowa została zaznaczona na powyższym wykresie kolorem fioletowym. W tej chwili powinniśmy brać pod uwagę dwa poziomu: 4,60 zł i 4,50 zł. Dopiero wybicie któregoś z nich może doprowadzić do większego ruchu trendowego.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał H4

Przechodząc z kolei na niższy przedział czasowy – H4, również nic się nie zmieniło od czasu ostatniej analizy. Główny trend pozostaje niekorzystny dla PLN. Niemniej pomimo faktu, że para walutowa zdołała wyjść powyżej górnego ograniczenia formacji trójkąta, nie widać zainteresowania kupujących wyższymi poziomami, ponownie mamy do czynienia z cofnięciem. Para walutowa konsoliduje aktualnie w wąskim boxie, który został zaznaczony kolorem żółtym, czekamy cierpliwie na wybicie. Wsparciem pozostaje strefa przy 4,51 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here