Kurs euro do złotego na plusie w piątek, EUR/PLN po 4,4610 zł
Kurs euro do złotego.

Pod koniec tygodnia handlowego polski złoty ponownie traci do głównych walut. O poranku nasza krajowa waluta osłabia się w ujęciu z frankiem, euro i dolarem, z kolei na funcie nie widać większej zmienności, kurs GBP/PLN konsolidują w rejonach poziomu wczorajszego zamknięcia. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i czterogodzinnym podczas piątkowej sesji 26 czerwca.

Kurs euro do złotego zyskuje pod koniec tygodnia

Podczas piątkowej sesji kurs EUR/PLN znajduje się na 0,3% plusie. Niemniej patrząc na sytuację techniczną na interwale W1, poziomy wsparcia i oporu nie zmieniły się od czasu ostatniej analizy. Kurs euro do złotego odbił w ostatnim czasie od szerokiej strefy wsparcia przy 4,30 zł, która w dalszym ciągu pozostaje kluczowa. Opór znajduje się z kolei przy 4,50 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN w górę pod koniec tygodnia

Zobacz także: Panika szybko wygasa, kolejna wzrostowa sesja na rynku akcji

 – Ostatnie godziny obrotu na rynkach były nieco nerwowe – po środowych spadkach na Wall St. inwestorzy czekali czy jest to początek mocniejszej korekty czy jedynie wahnięcie w dół. Dodatkowo wycena złota podbiła do 8-letnich maksimów. Ostatecznie jednak główna para walutowa oscyluje blisko 1,12 USD ograniczając impulsy wobec EM. Złoty kontynuuje ruchy konsolidacyjne blisko 4,44 PLN – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs EUR/PLN poniżej geometrii

Spoglądając technicznie na interwał D1, sytuacja techniczna nie uległa właściwie żadnej zmianie. Pomimo, że dziś ponownie obserwujemy wzrosty na EUR/PLN, tak kurs wciąż utrzymuje się powyżej kluczowego oporu, który wynika z górnego ograniczenia układu 1:1. Jest on także wspierany przez mierzenie 38,2% ostatniej fali spadkowej. Dopóki poziom będzie skutecznie broniony, możliwe jest ponowne zejście w rejony wsparcia przy 3,39 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here