Kurs euro do złotego (EURPLN) stabilnie w piątek 8 maja, EURPLN po 4,55 zł
Kurs euro do złotego

W ostatnich dniach zmienność na złotym jest bardzo niska. Dziś, w piątek o poranku nasza krajowa waluta zachowuje się stabilnie w ujęciu do euro, dolara i franka, przy czym nieznacznie traci do funta brytyjskiego, para GBPPLN notuje 0,2% wzrosty. Patrząc z kolei na EURPLN, kurs kształtuje się dziś na poziomie 4,55 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i czterogodzinnym podczas piątkowej sesji 8 maja.

Kurs euro do złotego w konsolidacji

Przez kilka ostatnich tygodniu na polski złotym dominuje trend boczny, tak jest również i w ostatnich dniach. Złotówka porusza się w wąskim zakresie wahań w ujęciu do innych głównych walut takich jak euro, dolar, frank czy funt. Niestety na razie brakuje wiarygodnych sygnałów, które mogłyby zwiastować zmianę tendencji.

Dziś o poranku złoty traci  utrzymuje się stabilnie do europejskiej waluty, 8 maja za euro trzeba zapłacić nieco ponad 4 złote i 55 groszy. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze EURPLN.

Zobacz także: Dalsze wzrosty na rynku akcji i odbicie na EURUSD

Wykres EURPLN
EURPLN interwał tygodniowy

Patrząc na wykres EURPLN na interwale tygodniowym, sytuacja techniczna w zasadzie wygląda tak samo jak w ostatniej analizie, poziomy techniczne nie uległy zmianie. Kluczowa strefa z przedziału W1 została zaznaczona na powyższym wykresie kolorem fioletowym. Opór stanowią okolice poziomu 4,60 zł, z kolei ważnym wsparciem jest poziom 4,50zł.

Wykers EURPLN
Euro do złotego bez wyraźnego kierunku

Przechodząc z kolei na niższy przedział czasowy – H4, również nic się nie zmieniło od czasu ostatniej analizy. Główny trend pozostaje niekorzystny dla PLN. Niemniej pomimo faktu, że para walutowa zdołała wyjść powyżej górnego ograniczenia formacji trójkąta, nie widać zainteresowania kupujących wyższymi poziomami, ponownie mamy do czynienia z cofnięcim. Wsparciem pozostaje strefa przy 4,51 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here