Kurs euro do złotego (EURPLN) po 4,5450 zł w środę 28 kwietnia
Kurs euro do złotego

Miniony tydzień nie przyniósł rozstrzygnięcia co do kierunku na parach z polskim złotym, ostatnie dni również. W średnim terminie na złotówce wciąż utrzymuje się konsolidacja i taki stan może dalej mieć miejsce najbliższym czasie na w ujęciu do franka, euro, funta i dolara amerykańskiego. Patrząc z kolei na parę walutową EURPLN, kurs kształtuje się dziś nieznacznie powyżej poziomu 4,5450 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i czterogodzinnym podczas środowej sesji 29 kwietnia.

Finax

Kurs euro zyskuje do złotego w środę o poranku

Przez ostatnie kilka tygodni polski złoty konsoliduje w ujęciu do innych głównych walut takich jak euro, dolar, frank czy funt. Takie zachowanie raczej nie zapowiada szybkiej zmiany sentymentu, niemniej w końcu nastąpi kiedyś wybicie. Dziś, w środę o poranku złoty nieznacznie traci do europejskiej waluty, 29 kwietnia za euro trzeba zapłacić nieco ponad 4 złote i 54 groszy. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze EURPLN.

– Trwa wyczekiwanie na zbliżające się posiedzenia FED oraz EBC, co zaczyna warunkować część ruchów na rynku FX. Eurodolar zanotował 2 sesje próby wyjścia wyżej, jednak docelowo kończymy kurs kończy dzień bliżej 1,0820 USD. Oczekiwania wobec FED są raczej ograniczone, dużo ciekawiej powinno być w przypadku jutrzejszego EBC. Instytucja miałaby włączyć do programu skupu również papiery nieinwestycyjne (rating) co wywołuje pewne tarcia wśród decydentów. Niemniej EUR/USD nie notuje istotniejszych zmian – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara przed dzisiejszym Fed, EURUSD po 1,0850 USD

Patrząc na sytuację na wykresie EURPLN na interwale tygodniowym, w zasadzie wygląda ona identycznie jak we wtorkowej analizie. Kurs w ostatnim odbił od kluczowej strefy oporowej (zaznaczonej na fioletowo) przy 4,60 zł. Z kolei dzisiejsza sesja rozpoczyna się od nieznacznych wzrostów. Ważnym wsparciem pozostaje poziom 4,50zł.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał tygodniowy

Jeżeli korekta spadkowa by się przedłużyła, jako ważny poziom dla kupujących, należy przyjąć 4,50 zł. Z kolei zaporą podażową pozostaje 4,60 zł. Dopiero wybicie w jedną ze stron może przyczynić się do wykonania większego ruchu trendowego.

– Poranny, środowy handel na rynku FX ponownie nie przynosi istotniejszych ruchów na eurodolarze, co nie sprzyja scenariuszowi podbicia zmienności na konsolidującym PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5445 PLN za euro, 4,1887 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,3055 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2237 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1.429% w przypadku obligacji 10-letnich. – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Patrząc na niższy przedział czasowy – H4, widać w zasadzie identyczną sytuację jak w ostatniej analizie. Główny trend pozostaje niekorzystny dla PLN. Aktualnie należy zwrócić uwagę na kształtującą się formację trójkąta, która może zapowiadać dalszą wędrówkę na wyższe poziomy. Para walutowa ponownie wychodzi powyżej górnego ograniczenia formacji, co wskazuje na przewagę popytu.

Wykres EURPLN
EURPLN nterwał dzienny

Pomimo, że ostatnia fala wzrostowa wyhamowała przy poziomie 4,6150 zł, główna sekwencja pozostaje zwyżkująca. Na razie jest zdecydowanie za wcześnie, aby myśleć o większych spadkach. Dopóki strefa zaznaczona kolorem zielonym (4,51 zł) nie zostanie wybita, bazowym scenariuszem jest utrzymanie trendu. Dopiero pokonanie strefy moze doprowadzić do przejęcia inicjatywy przez sprzedających. Wczoraj ponownie mogliśmy obserwować odbicie od wspomnianego wsparcia.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here