Kurs euro do złotego EURPLN 6 czerwca 2019Ten tydzień nie przyniósł rozstrzygnięcia co do kierunku na parach z polskim złotym. Tendencja boczna utrzymuje się i taki stan może dalej mieć miejsce najbliższym czasie na w ujęciu do franka, euro, funta i dolara amerykańskiego. Patrząc z kolei na parę walutową EURPLN, kurs kształtuje się nieznacznie poniżej poziomu 4,54 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i czterogodzinnym podczas piątkowej sesji 25 kwietnia.

Kurs euro stabilnie w piątek o poranku

W tym tygodniu nie widać rozstrzygnięcia co do dalszego kierunku na polskim złotym. Po weekendzie główne pary ze złotówką zyskują. W piątek o poranku złoty nieznacznie traci do głównych walut czyli euro, dolara, franka i funta. Dziś, 23 kwietnia za euro trzeba płacić dokładnie 4 złote i 54 groszy. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze EURPLN.

Zobacz także: Nastroje na rynku akcji psują się, DAX z potężną stratą na otwarciu sesji

Patrząc na sytuację na wykresie EURPLN na interwale tygodniowym, w zasadzie wygląda ona identycznie jak we wczorajszej analizie. Kurs w ostatnim czasie dotarł do kluczowej strefy oporowej (zaznaczonej na fioletowo), gdzie pojawili się sprzedający i doszło do wyhamowania ruchu. Spadki są jednak niwelowane w tym tygodniu.

Jeżeli korekta spadkowa miałaby się przedłużyć, jako ważny poziom dla kupujących, należy przyjąć 4,50 zł. Z kolei zaporą podażową pozostaje 4,60 zł. Dopiero wybicie w jedną ze stron może przyczynić się do wykonania większego ruchu trendowego.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał W1

– Piątkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych ruchów na PLN, pomimo spadku kwotowań eurodolara do najniższych poziomów od 24/03. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5389 PLN za euro, 4,2175 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,3146 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2035 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,296% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

– Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN pozostaje nad kluczowym wsparciem na 4,5 PLN. Konsolidacja zamyka się jednak w ramach 4,5-4,55 PLN. Ciekawiej prezentuje się USD/PLN gdzie ewentualne wyjście nad 4,25 PLN będzie sygnałem do testów niedawnych szczytów na parze – dodaje.

Jeśli spojrzymy na niższy przedział czasowy – H4, widać w zasadzie identyczną sytuację jak we wczorajszej analizie. Pomimo wyhamowania wzrostów, nie można mówić jeszcze o sygnale podażowym. Główny trend pozostaje niekorzystny dla PLN. Aktualnie należy zwrócić uwagę na kształtującą się formację trójkąta, która może zapowiadać dalszą wędrówkę na wyższe poziomy.

Wykres EURPLN
EURPLN pozostaje w konsolidacji

Pomimo zatrzymania wzrostów w rejonach poziomu 4,6150 zł, główna sekwencja pozostaje zwyżkująca. Na razie jest zdecydowanie za wcześnie, aby myśleć o większych spadkach. Dopóki strefa zaznaczona kolorem zielonym (4,51 zł) nie zostanie wybita, bazowym scenariuszem jest utrzymanie trendu. Dopiero pokonanie strefy moze doprowadzić do przejęcia inicjatywy przez sprzedających.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here