Kurs euro do złotego EURPLN 6 czerwca 2019Początek nowego tygodnia nie przynosi większej zmienności na parach walutowych z polskim złotym. Tendencja boczna utrzymuje się i taki stan może dalej mieć miejsce na złotym w ujęciu do franka, euro, funta i dolara amerykańskiego. Patrząc na parę walutową EURPLN, kurs kształtuje się na poziomie 4,5300 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i czterogodzinnym podczas środowej sesji 22 kwietnia.

Kurs euro stabilnie w środę o poranku

Ostatni tydzień nie przyniósł rozstrzygnięcia co do dalszego kierunku na polskim złotym. Po weekendzie główne pary ze złotówką pozostają w konsolidacji. W środę o poranku złoty traci jedynie do funta, a do reszty walut trzyma się stabilnie. Dziś, 22 kwietnia za euro trzeba płacić dokładnie 4 złote i 30 groszy. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze EURPLN.

Zobacz także: Indeksy giełdowe wracają do spadków, EURUSD w konsolidacji

Patrząc na sytuację na wykresie EURPLN na interwale tygodniowym, w zasadzie wygląda ona identycznie jak we wczorajszej analizie. Kurs dotarł do kluczowej strefy oporowej (zaznaczonej na fioletowo), gdzie pojawili się sprzedający i doszło do wyhamowania ruchu.

Jeżeli korekta spadkowa będzie kontynuowana, jako ważny poziom dla kupujących, należy przyjąć 4,50 zł. Z kolei zaporą podażową pozostaje 4,60 zł. Dopiero wybicie w jedną ze stron może przyczynić się do wykonania większego ruchu trendowego.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał tygodniowy

– Poranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych ruchów na wycenie PLN. Globalnie uwaga skupia się na kwotowaniach ropy naftowej, co podbija niepewność wśród inwestorów. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5313 PLN za euro, 4,1771 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,3049 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1285 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,327%.– komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

– Z rynkowego punktu widzenia układy techniczne wokół PLN nie uległy zmianie – pary znajdują się nad istotnymi wsparciami, a globalny risk-off sugeruje raczej próbę zainicjowania ruchów na północ m.in. na USD/PLN.– dodaje.

Zobacz także: Anomalie na rynku ropy, majowy kontrakt poniżej zera!

Jeśli spojrzymy na niższy przedział czasowy – H4, widać w zasadzie identyczną sytuację jak we wczorajszej analizie. Pomimo wyhamowania wzrostów, nie można mówić jeszcze o sygnale podażowym. Główny trend pozostaje niekorzystny dla PLN. Aktualnie należy zwrócić uwagę na kształtującą się formację trójkąta.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał H4

Pomimo zatrzymania wzrostów w rejonach poziomu 4,6150 zł, główna sekwencja pozostaje zwyżkująca. Na razie jest zdecydowanie za wcześnie, aby myśleć o większych spadkach. Dopóki strefa zaznaczona kolorem zielonym (4,51 zł) nie zostanie wybita, bazowym scenariuszem jest utrzymanie trendu. Niemniej pokonanie strefy moze doprowadzić do przejęcia inicjatywy przez sprzedających.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here