Kurs euro do złotego EURPLN 6 czerwca 2019Rozpoczyna się ostatnia sesja w tym tygodniu handlowym. Na polskim złotym możemy obserwować mieszane nastroje właściwie od poniedziałku. Złoty w ujęciu do franka, euro, funta i dolara amerykańskiego konsoliduje i nie widać zdecydowanego kierunku. Patrząc na parę walutową EURPLN, kurs ponownie wrócił w okolice 5,25450 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i czterogodzinnym podczas piątkowej sesji 17 kwietnia.

Kurs euro nieznacznie traci w piątek o poranku

Ten tydzień nie przynosi rozwiązania co do kierunku na polskim złotym. Od kilku dni pary walutowe z PLN konsolidują. W piątek o poranku złoty nieznacznie zyskuje do euro, ruch wynosi zaledwie 0,1% na korzyść złotówki. W piątek 17 kwietnia za euro trzeba płacić 4,5250 zł. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze EURPLN.

Zobacz także: Dobre nastroje na rynku akcji pomimo fatalnych danych, EURUSD poniżej 1,09 USD

Patrząc na sytuację na wykresie EURPLN na interwale tygodniowym, nie uległa ona większej zmianie od wczorajszego wpisu. Kurs dotarł do kluczowej strefy oporowej (zaznaczonej na fioletowo), gdzie pojawili się sprzedający i doszło do wyhamowania ruchu.

Jeżeli korekta spadkowa będzie kontynuowana, jako ważny poziom dla kupujących, należy przyjąć 4,50 zł. Z kolei zaporą podażową pozostaje 4,60 zł. Dopiero wybicie w jedną ze stron może przyczynić się do wykonania większego ruchu trendowego.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał tygodniowy

“Bilans czwartku dla złotego jest raczej neutralny, rynek czeka na dalsze rozdanie na EURUSD. Dane z USA wypadły mieszanie, fatalnie wypadł indeks aktywności Philly FED, a także dane nt. dynamiki nowych budów i wydanych pozwoleń, ale za to dane nt. cotygodniowego bezrobocia nie zaskoczyły negatywnie. Wieczorem spodziewana jest też prezentacja planów Donalda Trumpa na odblokowanie gospodarki. Bardziej nerwowy był dzisiaj CHFPLN, po tym jak EURCHF wybił nowe dołki w kilkunastomiesięcznym trendzie.” – komentował wczoraj Marek Rogalski z DM BOŚ

Zobacz także: BioMaxima rośnie blisko 700% dzięki koronawirusowi, w górę także MedCamp, Biomed Lublin i Blirt

Przechodząc do niższego interwału czasowego – H4, widać że ostatnia fala wzrostowa wyraźnie spowolniła. Niemniej samo wyhamowanie nie oznacza jeszcze sygnału podażowego. Główny trend pozostaje niekorzystny dla PLN. Aktualnie należy zwrócić uwagę na kształtującą się formację trójkąta.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał dzienny

Pomimo, że wzrosty zostały zatrzymane w rejonach poziomu 4,6150 zł, to sekwencja pozostaje zwyżkująca. Na razie jest zdecydowanie za wcześnie, aby myśleć o większych spadkach. Dopóki strefa zaznaczona kolorem zielonym (4,51 zł) nie zostanie wybita, bazowym scenariuszem jest utrzymanie trendu. Niemniej pokonanie strefy moze doprowadzić do przejęcia inicjatywy przez sprzedających.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here