Kurs euro do złotego (EURPLN) niemal po 4,54 zł, polska traci we wtorek 28 kwietnia
Kurs euro do złotego

Wczorajsza sesja rozpoczęła się pozytywnie dla polskiego złotego, niemniej do końca dnia oddał on zyski i ostatecznie stracił do euro, dolara i funta. Złotówka zdołała nieznacznie zyskać do franka szwajcarskiego, niemniej dziś o poranku ponownie widać słabość naszej waluty. Patrząc z kolei na parę walutową EURPLN, kurs kształtuje się dziś nieznacznie poniżej poziomu 4,54 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i czterogodzinnym podczas wtorkowej sesji 28 kwietnia.

Kurs euro zyskuje do złotego we wtorek o poranku

W ostatnich kilku tygodniach złoty konsoliduje w ujęciu do innych głównych walut takich jak euro, dolar, frank czy funt. Takie zachowanie raczej nie zapowiada szybkiej zmiany sentymentu, niemniej w końcu nastąpi kiedyś wybicie. Dziś, we wtorek o poranku złoty nieznacznie traci do europejskiej waluty, 28 kwietnia za euro trzeba zapłacić nieco poniżej 4 złoty i 54 groszy. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze EURPLN.

Zobacz także: Kurs euro do dolara cofa do wsparcia, co dalej z główną parą walutową?

Patrząc na sytuację na wykresie EURPLN na interwale tygodniowym, w zasadzie wygląda ona identycznie jak w poniedziałkowej analizie. Kurs w ostatnim odbił od kluczowej strefy oporowej (zaznaczonej na fioletowo) przy 4,60 zł. Z kolei dzisiejsza sesja rozpoczyna się od nieznacznych wzrostów. Ważnym wsparciem pozostaje poziom 4,50zł.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał tygodniowy

Jeżeli korekta spadkowa miałaby się przedłużyć, jako ważny poziom dla kupujących, należy przyjąć 4,50 zł. Z kolei zaporą podażową pozostaje 4,60 zł. Dopiero wybicie w jedną ze stron może przyczynić się do wykonania większego ruchu trendowego.

– Wtorkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenach zarówno w przypadku eurodolar jak i złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5384 PLN za euro, 4,1946 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2963 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2051 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,359% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

– Z rynkowego punktu widzenia kursy związane z PLN „tkwią” w ramach lokalnych konsolidacji. EUR/PLN pozostaje nad istotnym wsparciem w rejonie 4,50 PLN – dodaje.

Patrząc na niższy przedział czasowy – H4, widać w zasadzie identyczną sytuację jak w ostatniej analizie. Pomimo wyhamowania wzrostów, nie można mówić jeszcze o sygnale podażowym, wręcz przeciwnie. Główny trend pozostaje niekorzystny dla PLN. Aktualnie należy zwrócić uwagę na kształtującą się formację trójkąta, która może zapowiadać dalszą wędrówkę na wyższe poziomy. Para walutowa ponownie wychodzi powyżej górnego ograniczenia formacji.

Wykres EURPLN
EURPLN nterwał dzienny

Pomimo zatrzymania wzrostów w rejonach poziomu 4,6150 zł, główna sekwencja pozostaje zwyżkująca. Na razie jest zdecydowanie za wcześnie, aby myśleć o większych spadkach. Dopóki strefa zaznaczona kolorem zielonym (4,51 zł) nie zostanie wybita, bazowym scenariuszem jest utrzymanie trendu. Dopiero pokonanie strefy moze doprowadzić do przejęcia inicjatywy przez sprzedających. Wczoraj ponownie mogliśmy obserwować odbicie od wspomnianego wsparcia.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here