Kurs euro do złotego (EURPLN) konosliduje, EURPLN po 4,5580 zł we wtorek 12 maja
Kurs euro do złotego

Przez kilka ostatnich tygodni na głównych parach z polskim złotym dominuje tendencja boczna. Po weekendzie nie widać większych zmian, złotówka nieznacznie traci, niemniej w skali kilku, czy kilkunastu sesji bazowym scenariuszem jest dalsza konsolidacja. We wtorek o poranku nasza krajowa waluta zachowuje się stabilnie w ujęciu do euro, dolara i franka. Patrząc z kolei na EURPLN, kurs kształtuje się dziś na poziomie 4,5580 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale miesięcznym i czterogodzinnym podczas wtorkowej sesji 12 maja.

Kurs euro do złotego w konsolidacji

Na polski złotym dominuje w ostatnim czasie trend boczny. Większych ruchów nie widać również po weekendzie. Złotówka porusza się w wąskim zakresie wahań w ujęciu do innych głównych walut takich jak euro, dolar, frank czy funt. Niestety na razie brakuje wiarygodnych sygnałów, które mogłyby zwiastować zmianę tendencji.

We wtorek o poranku złoty utrzymuje się stabilnie do europejskiej waluty, 12 maja za euro trzeba płacić blisko ponad 4 złote i 56 groszy. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze EURPLN.

Zobacz także: Dalsze wzrosty na rynku akcji i odbicie na EURUSD

Wykres EURPLN
EURPLN interwał MN

Patrząc na wykres EURPLN na interwale miesięcznym, sytuacja techniczna nie uległa zmianie, poziomy techniczne pozostają dokładnie takie same. Kluczowa strefa oporowa została zaznaczona na powyższym wykresie kolorem fioletowym. Opór stanowią okolice poziomu 4,60 zł, z kolei ważnym wsparciem jest poziom 4,50zł.

Wykres EURPLN
EURPLN interwal H4

Przechodząc z kolei na niższy przedział czasowy – H4, również nic się nie zmieniło od czasu ostatniej analizy. Główny trend pozostaje niekorzystny dla PLN. Niemniej pomimo faktu, że para walutowa zdołała wyjść powyżej górnego ograniczenia formacji trójkąta, nie widać zainteresowania kupujących wyższymi poziomami, ponownie mamy do czynienia z cofnięciem. Para walutowa konsoliduje aktualnie w wąskim boxie, który został zaznaczony kolorem żółtym, czekamy cierpliwie na wybicie. Wsparciem pozostaje strefa przy 4,51 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here