Kurs euro do złotego (EUR/PLN) wybija dołem, kurs po 4,3760 zł w środę 19 sierpnia
Kurs euro do złotego

Wtorkowa sesja przyniosła umocnienie polskiego złotego. Nasza krajowa waluta zyskała w ujęciu do franka, dolara i euro. Patrząc na kurs EUR/PLN, doszło do wybicia kluczowego wsparcia przy 4,39 zł, co może otwierać drogę do większej przeceny. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) wybija dołem

Patrząc na wykres EUR/PLN na interwale tygodniowym, kurs euro do złotego utrzymuje się od kilkunastu sesji w rejonach kluczowej strefy wsparcia przy 4,40 zł. Niemniej widać wyraźnie, że kupujący odpuścili. Aktualnie testowane jest dolne ograniczenie strefy, gdzie co prawda może jeszcze pojawić się popyt, niemniej dopóki nie dojdzie do powrotu powyżej dolnego ograniczenia układu 1:1 (niebieski prostokąt), bazowym scenariuszem powinny być dalsze spadki.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie słabego dolara, co podbija wyceny walut CEE/EM. Złoty kwotowany jest następująco: 4,3719 PLN za euro, 3,6623 PLN względem dolara, 4,0534 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,8510 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,375% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Nasdaq z nowym rekordem, DAX broni wsparcia przy 12 800 pkt

Kurs EUR/PLN wybija poniżej 4,39 zł

Patrząc z kolei na sytuację techniczną na interwale D1, wczoraj doszło do wybicia poniżej poziomu 4,39 zł, co może zapowiadać dalszą przecenę. Dopóki notowania znajdują się poniżej strefy zaznaczonej kolorem zielonym, należy oczekiwać dalszej przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here