Kurs euro do złotego (EUR/PLN) w dół, tanieje frank i dolar, drożeje funt (GBP/PLN)Kurs euro do złotego (EUR/PLN) w czwartek tanieje do 4,573 zł oddalając się od kluczowego poziomu oporu na 4,60 zł, co może być zapowiedzią możliwej przeceny. Kurs dolara do złotego (USD/PLN) również odbił się od ważnej granicy psychologicznej na 3,90 zł i obecnie notowany jest na 3,88 zł. Niżej jest także frank szwajcarski (CHF/PLN), który po przebiciu 4,24 zł wycofał się do 4,22 zł. Drożeje natomiast funt, który w czwartek notowany jest po 5,335 zł zyskując ponad 2 grosze.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,573 zł

Kurs euro do złotego w środę (EUR/PLN) potaniał z osiąganego w ten dzień poziomu 4,60 zł do poniżej 4,58 zł na zamknięciu i w trakcie czwartkowej sesji tuż po 12:00 jest na poziomie 4,573 zł.Kurs euro do złotego (EUR/PLN) w dół, tanieje frank i dolar, drożeje funt (GBP/PLN)
Kurs EUR/PLN. Źródło: tradingview.com

Odbicie EURPLN od 4,60 zł jest dość znamienne, ponieważ wzrostowy impet z pierwszej części miesiąca mógł napotkać istotną barierę, której przebicie może zachwiać trendem zwyżkującym i skutkować konsolidacją poniżej 4,60zł, lub nawet powrotem do 4,56 zł.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) po 3,878 zł

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) w czwartek tanieje do 3,878 zł, po tym gdy jeszcze w środę obserwować można było próbę wybicia w kierunku 3,92 zł po pokonaniu 3,91 zł. Były to najwyższe poziomy osiągnięte przez USDPLN od początku kwietnia.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) w dół, tanieje frank i dolar, drożeje funt (GBP/PLN)
Kurs USD/PLN. Źródło: tradingview.com

Tych trzyletnich maksimów nie udało się pokonać, ale na ten moment trudno mówić o przerwaniu trendu wzrostowego. Do tego, konieczny byłby istotny ruch w dół, a na ten moment sytuacja techniczna na to nie wskazuje, bowiem 3,88 zł jest dość istotnym punktem wsparcia dla USD/PLN. Dopiero spadek w kierunku 3,84 zł lub niżej można byłoby uznać za powód do wątpliwości co do siły tendencji wzrostowej kursu dolar do złotego.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) w neutralnym położeniu

Kurs franka szwajcarskiego do złotego (CHF/PLN) jeszcze we wtorek był notowany powyżej 4,25 zł, ale zniżka zarówno pod koniec wtorkowej jak i środowej sesji przyniosła przecenę, której pokłosiem jest dalsza zniżka w kierunku 4,22 zł w czwartek. Obecnie, chwilę po południu w czwartek kurs CHFPLN jest na poziomie 4,223 zł.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) w dół, tanieje frank i dolar, drożeje funt (GBP/PLN)
Kurs CHF/PLN. Źródło: tradingview.com

Podobnie jak w przypadku USD/PLN, nie można na ten moment mówić jeszcze o istotnej przecenie, a raczej o przystanku w trendzie wzrostowym. W przypadku kontynuacji spadków, poziomem wsparcia okaże się zapewne 4,20 zł, a potem 4,18 zł.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) w górę

Kurs funta do złotego (GBPPLN) w czwartek drożeje o ponad 2 grosze do 5,334 zł, po tym jak w środę odbił od poziomu 5,29 zł.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) w dół, tanieje frank i dolar, drożeje funt (GBP/PLN)
Kurs GBP/PLN. Źródło: tradingview.com

Jeszcze przed tygodniem funt notowany był nawet po 5,39 zł, zatem obecna zwyżka nie jest niczym wyjątkowym, ale ewentualna jej kontynuacja doprowadzi zapewne do sprawdzenia poziomu 5,35 zł. Niemniej, niewykluczone, że jeszcze w tym miesiącu potencjalnie zobaczymy funta notowanego w okolicach 5,38 – 5,40 zł, czyli okolicach trzymiesięcznych maksimów sprzed tygodnia.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here