Naga MarketsKurs euro do złotego (EUR/PLN) przerwał spadkową passęKurs euro względem polskiego złotego w ostatnim tygodniu przerwał spadkową passę, która trwała aż trzy poprzednie tygodnie. Seria ta sprowadziła notowania euro z dziesięcioletnich maksimów, które kurs wyznaczał jeszcze pod koniec października tuż powyżej 4,64 zł.

  • Kurs euro dp złotego w listopadzie stracił już niemal 4%
  • Natomiast względem dolara euro zyskało 0,30%
  • Grudniowe posiedzenie rady EBC może istotnie wpłynąć na kurs euro

Euro tanieje w listopadzie względem złotego

Kurs euro względem polskiego złotego jak do tej pory w listopadzie stracił już 3,79%, ale ostatecznie ten tydzień przyniósł skromny wzrost o zaledwie 0,02%. Zatem, pod koniec tygodnia, na zamknięciu piątkowej sesji za 1 euro należało zapłacić 4,46900 zł.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) przerwał spadkową passę
Notowania kursu EUR/PLN. Źródło: tradingview.com

Warto przyjrzeć się sentymentom, które mogą zaważyć na zachowaniu europejskiej waluty w przyszłych tygodniach. Na początek grudnia planowane jest kluczowe spotkanie Rady Generalnej Europejskiego Banku Centralnego, na którym mają zostać ustalone wytyczne polityki monetarnej na kolejnej miesiące. Tak naprawdę ciężko przewidzieć, czy EBC zdecyduje się na luzowanie polityki, co oznaczałoby osłabienie euro.

Plus500

Z jednej strony, eksperci spodziewają się, że EBC podejmie stosowne kroki i m.in. rozszerzy programy skupu aktywów, jednak z drugiej strony, brak jest zapowiedzi zwiastujących drastyczne kroki. Cześć analityków sądzi, że jest to kwestia ostudzenia  oczekiwań, by następnie zaskoczyć rynki niespodziewaną decyzją powodując ich silną reakcję.

Autor poleca również:

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here