Naga MarketsKurs euro do złotego (EUR/PLN) - prognozy dużych banków inwestycyjnychKurs euro do złotego (EUR/PLN) po sprawdzeniu wsparcia na 4,50 zł na przełomie sierpnia i września, obrał kierunek północny i zmierza ponownie w kierunku bardzo silnego oporu na 4,60 zł. Analitycy Societe Generale przedstawili swoje przewidywania dla zachowania notowań pary.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN): podwyżki stóp procentowych raczej dopiero w 2022 r. zdaniem SocGen

– Kurs EUR/PLN mierzył się z silnym oporem na 4,6040 i osunął się niżej do ograniczonego bocznego zakresu notowań. Zanegował także dolne ograniczenie tej konsolidacji, a także wyłamał się z wielomiesięcznego kanału wzrostowego. To przebicie sugeruje, że krótkoterminowy sentyment zmienił się na negatywny. – stwierdzili analitycy Societe Generale.Brak przełamania 4,55 zł, czyli 50% zakresu przeceny z ostatni tygodni, może skutkować dalszymi spadkami. – zauważyli analitycy Societe Generale. – Kolejne potencjalne poziomy wsparcia ulokowane są na lipcowym minimum na 4,4910 i 4,4670 zł. – dodali.

Rada Polityki Pieniężnej na ten moment nie przedstawiła jeszcze konkretnych deklaracji co do podwyżek stóp procentowych.

– NBP ma przed sobą jeszcze 4 spotkania w tym roku. Gołębie wciąż dominują w narracji, zatem wrzesień zapewne nie okaże się momentem zapowiedzi pierwszej podwyżki stóp procentowych. Listopad może okazać się bardziej interesujący, gdy pojawią się nowe dane dotyczące inflacji i wzrostu gospodarczego. – zaznaczyli eksperci z SocGen.

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) - prognozy dużych banków inwestycyjnych
Kurs EUR/PLN. Źródło: tradingview.com

– Nasza prognoza co do poziomu stóp procentowych zakłada pierwszą podwyżkę stóp procentowych o 15 punktów bazowych w I kw. 2022 r. Rynki są bardziej agresywne i przewidują podwyżkę o 20 punktów bazowych jeszcze w tym roku.

Zobacz również: Dogecoin zabrał mu wszystko. Teraz zaręczyny w NFT pozbawiły go partnerki

invest

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) – prognozy dużych banków

Średnioterminowe prognozy dla kursu euro do złotego przygotowali także przedstawiciele szeregu dużych banków inwestycyjnych. Najbardziej byczo nastawiony jest UniCredit, którego analitycy zakładają powrót do poziomu 4,60 zł jeszcze w tym roku. Według nich, EUR/PLN czeka potem przecena do 4,45 zł w I kw. 2022 r. i do 4,47 zł pod koniec II kw. 2022 r.

Plus500

Nieco bardziej sceptycznie nastawieni są eksperci z ING, którzy sądzą, że koniec tego roku przyniesie korektę do 4,43 zł, która będzie kontynuowana w I kw. 2022 r. do 4,40 zł. Ich zdaniem EUR/PLN odbije później do 4,42 zł. na koniec I półrocza 2022 r.

Z kolei analitycy Credit Agricole przewidują kurs EUR/PLN na poziomie 4,55 zł w grudniu 2021 r., 4,50 zł w marcu 2022 r. i 4,40 zł w czerwcu 2022 roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw akcje notowania | biomed akcje wykres | system blik | cena akcji tauron | eur usd wykres | kurs orange | forex waluty online |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here