Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,850 zł w środę 7 października
Kurs euro do złotego

W środę o poranku nasza krajowa waluta nieznacznie traci do euro, dolara, funta i franka. Gorszy sentyment należy tłumaczyć wczorajszą przeceną na rynku akcji, która miała miejsce pod koniec dnia. W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego pozostaje w kluczowej strefie

Jeśli spojrzymy na wykres EUR/PLN na interwale tygodniowym, sytuacja nie uległa większej zmianie od czasu wczorajszej analizy. Jeśli chodzi o szerokie ujęcie, ostatnia świeca W1 zamknęła się wyraźnym czarnym korpusem z długim górnym cieniem, co przemawia za kontynuacją przeceny w najbliższych dniach. Niemniej jak na razie ruchy są umiarkowane, a dziś o poranku to złoty traci nieznacznie do euro.

Na poniższym screenie widzimy, że kurs odbił się w od strefy przy 4,5750 zł, po czym spadki przybrały na sile. Aktualnie notowania znajdują się nieznacznie poniżej 4,50 zł i jeśli się tutaj utrzymają, istnieje szasną na dalsze spadki, nawet w kierunku strefy wsparcia przy 4,40 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Środowy, poranny handel na rynku FX przynosi mocniejszego dolara. Sam PLN pozostaje relatywnie stabilny. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4875 PLN za euro, 3,8253 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1659 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9286 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,349% w przypadku obligacji 10-letnich. – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Trump zrywa negocjacje, indeksy nurkują, Nasdaq 1,5 proc w dół

Kurs EUR/PLN odbija od 4,77 zł

Jeśli chodzi z kolei o niższy przedział czasowy – D1, widać, że mamy do czynienia z lokalną konsolidacją. Notowania wróciły poniżej oporu przy 4,5050 zł, jednak odbiły się wczoraj od wsparcia przy 4,47 zł. W krótkim terminie o dalszym kierunku powinno więc zdecydować wybicie w jedną ze stron.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here